SONRAKİ
Kesintisiz Güç Kaynağı Ne Kadar Dayanır Kesintisiz Güç Kaynağı Ne Kadar Dayanır
ÖNCEKİ
Samsung Galaxy A72 yeni bir güncelleme aldı Samsung Galaxy A72 yeni bir güncelleme aldı
3704
1372 0

İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi

İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi
Yazar: Furkan YURDAKUL

16 Mayıs 2021

Teknolojik olanaklar her geçen gün çok daha ileri bir seviyeye intikal etmektedir. Öyle ki günümüzde insanlar zamanlarının büyük bir kısmını arama motorlarında araştırma yaparak geçiriyorlar. Peki internet dünyasına daha farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacak, adeta aklınızın sınırlarını zorlayacak birçok web sayfası olduğunu biliyor muydunuz? Bu siteleri keşfettiğinizde, çeşitli alanlarda saatlerde arama yapmanız gerek kalmayacak! Tek tıkla daha geniş kapsamlı bilgilere kolayca erişim sağlayabileceksiniz. İşte ilginizi çekecek 10 farklı özelliğe sahip web sitesi…

1. Numbeo: Şehirlerin Ekonomik Durumlarını Analiz Et!

Numbeo, özellikle seyahate çıkacaklar için en ideal web sayfalarından biri olarak bilinir. Elbette seyahatin tadını çıkarmak isteyenlerin öncelikle ekonomik olarak kendisini analiz etmesi gerekmektedir. Şehirlerin ekonomik durumlarını analiz eden Numbeo’nun en ilginç özelliği ise birbirinden farklı iki şehri maliyetler açısından kıyaslıyor olmasıdır. Bu kıyaslama kapsamında, şehirlerdeki su fiyatları, ortalama kira maliyeti, meyve ve sebze fiyatları gibi birçok seçenek yer almaktadır. Seyahate çıkmadan önce Numbeo ile analiz yaparak, bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Homestyler

2. Homestyler: Yaşam Alanını Tasarla!

İnsanlar, hayatlarının büyük bir kısmını yaşam alanları olan evlerinde geçirmektedirler. Bu nedenle yaşam alanlarının dekorasyonu hem gözümüze hem de ruhumuza hitap ediyor olmalıdır. Dekorasyon konusunda oldukça kararsız olanlar için Homestyler web platformu en önemli yardımcılarınızdan olacaktır. Bu platform üzerinden odadaki eşyaları nereye ve nasıl yerleştirmeniz gerektiğini 3 boyutlu görme imkânınız bulunmaktadır. Bu da tek tek deneme yaparak, ortaya çıkacak fiziksel yorgunluğa engel olmak anlamına geliyor. Homestyler web sitesinin en önemli özelliği ise hem Android işletim sistemine sahip cihazlarda, hem de İOS işletim sistemine sahip cihazlarda aktif olarak kullanılabiliyor olmasıdır.

İn2013dollars

3. İn2013dollars: Paranızın Geçmiş Yıllardaki Değerini Öğrenin!

In2013dollars web sitesi özellikle ekonomiyle ilgilenenler için ideal bir seçenektir. Web sitesini ziyaret ettiğinizde şimdiki para birimini, istediğiniz yılın para değeriyle başarılı bir şekilde kıyaslama imkânınız olacaktır. Örnek verecek olursak günümüzdeki 50 liranın 1980’li yıllarda ne kadara denk geldiğini kolayca hesaplamanız mümkündür. Elbette ki sitenin özellikleri sadece bunlardan da ibaret değildir. Aynı zamanda çeşitli ülkelerin para birimlerinin geçmişteki değerlerine de İn2013dollars sitesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Türk lirası kıyaslamalarında, 1960 yılından öncesi geçerli değildir.

Chronas

4. Chronas: Tarihe Yolculuk!

Chronas, tarihin herhangi bir döneminde, insanların ne koşullar altında yaşamlarını sürdürdüklerini gözler önüne seren bir web platformudur. Yani etkin bir tarihe yolculuk olanağı sunar. Siteye ilk giriş yaptığınızda karşınıza dünya haritası çıkacaktır. Buradan istediğiniz herhangi bir zaman dilimindeki devletlere ve bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca söz konusu devlet ve de bölgelerin demografik yapılarının yanı sıra gerçekleştirilen savaşlar da görüntülenebilmektedir. Tarihe büyük ilgi duyanlar için son derece keyif verici olan Chronas, ülkemiz tarihi hakkında da çok değerli bilgiler sunuyor.

MtFridgeFood

5. MtFridgeFood: Buzdolabında Ne Varsa Ona Göre Pişir!

MtFridgeFood, damak tadına düşkün olanlar için mükemmel bir web platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Buzdolabındaki ürünleri menüden tek tek seçtiğinizde, elinizdeki ürünlerde neler pişirebileceğinizi bu siteden öğrenebilmeniz mümkündür. En alakasız ürünlerle dahi, adeta ünlü şeflerin elinden çıkmış yemekler hazırlayabilirsiniz.

Locallingual

6. Locallingual: İstediğiniz Ülkenin Dilini ve Aksanını Öğrenin

Locallingual, farklı aksan ve dillere ilgi duyanlar için son derece kullanışlı bir web sitesidir. Öyle ki web sitesinin en önemli niteliklerinden biri de kolay ve eğlenceli bir kullanım olanağı sağlıyor olmasıdır. Web sitesine ilk kez giriş yaptığınızda karşınıza dünya haritası çıkar. Buradan geçtiğiniz herhangi bir ülkenin, farklı dil ve aksanlarda konuşan insanlarının ses kayıtlarını dinlemeniz mümkündür. Ülkemizde de en çok Ankara ve Trabzon illerinin aksanları ilgi görmektedir.

İfitix

7. İfitix: Kendin Tamir Et!

İfitix, birçok teknolojik cihazın, giyim ürünlerinin ve araçların başarılı bir şekilde tamir edilmesini olanaklı kılmaktadır. Bu web platformunda yer alan makaleler aynı zamanda videolarla da desteklenmektedir. Herhangi bir teknolojik aletinizin bozulması durumunda ya da tamire gereksinim duyduğunuzda en profesyonel çözüm yöntemlerini buradan bulabilirsiniz.

History vs. Hollywood

8. History vs. Hollywood: Gerçek Hayattan Uyarlanan Filmleri Keşfedin!

Film izlemek insanların boş zamanlarında yaptıkları en keyif verici hobileri arasında yerini alıyor. Hele ki bu filmler gerçek hayattan uyarlanmışsa! Gerçek hayattan uyarlanan filmler duygusal bağlamda çok daha büyük bir kitlenin ilgisini çekmektedir. History vs. Hollywood web sitesine giriş yaptığınızda geçmişten bugüne dek büyük yankılar uyandırmış olan birçok gerçek hayattan uyarlama filmlerin orijinal hikayelerine ulaşabileceksiniz. Ayrıca, filmlerdeki kahramanların gerçek hayattaki isimlerini de öğrenmeniz mümkün olacak! History vs. Hollywood platformu, gerçek hayattaki karakterler ile filmdeki karakterler arasındaki farkları ortaya çıkarırken, fotoğraflarla da hikâyeyi kalıcı hale getirmektedir. Bu yönüyle History vs. Hollywood şimdiden birçok sinema severin favorisi olmuştur.

Social Blade

9. Social Blade: Fenomenlerin Kazancını Hesapla!

Youtube ülkemizde en çok ziyaret edilen online video izleme platformları arasında yerini almaktadır. Milyonlarca aboneye sahip olan Youtube kanallarında ilgi çekici içerikler üreten fenomenlerin yılda ne kadar kazandığı da merak konusu olmuştur. Social Blade sitesi sayesinde fenomenlerin yıllık tahmini gelirlerini hesaplamak oldukça kolay olacaktır. Ayrıca yalnızca Youtube fenomenlerinin değil, aynı zamanda Twitter ve de İnstagram gibi popüler sosyal medya alanlarındaki fenomenlerin de yıllık gelirlerini hesaplamanız mümkündür.

Explore.org

10. Explore.org: Vahşi Yaşama Canlı Canlı Tanık Ol!

Explore.org, doğa tutkunları için mükemmel bir web platformudur. Hep merak ettiğiniz o vahşi yaşama artık çok daha yakından tanıklık edebileceksiniz. Dünyanın birçok bölgesindeki gizli kameralara bağlanarak, kendinizi vahşi yaşamın tam ortasında hissetmek için explore.org. en iyi seçenek olacaktır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda İlginizi Çekecek 10 Farklı Özelliğe Sahip Web Sitesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Fortnite Yükleme Ekranındaki Gizli ”E” Harfi Görevi
Fortnite Yükleme Ekranındaki Gizli ”E” Harfi Görevi

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.