yükleniyor...

IFA 2016 Etkinliği Kapsamı Belirlendi

Resmi olarak yarın başlayacak olan IFA 2016 programı kapsamında çeşitli teknoloji dergileri ve siteleri çoktan hazırlıklara başladı. IFA öncesi bazı markalar pek çok tanıtımda bulundu.

ifa 2016

İşte o markalar ve tanıttığı modeller

31 Ağustos Çarşamba Günü

  • Acer

Acer 31 Ağustos tarihinde birbirinden çeşitli laptop modelleri tanıttı. Bunlardan birisi dünyada ilk olarak üretilen kavisli ekranı olan laptop modeliydi. Oldukça kalın bir görünüşü olan laptopun birden fazla laptopu içermiş gibi duruyor. Ve ağırlığı 8 kilogram. Ancak büyük olmasının yanında çeşitli avantajları da bulunmakta.

acer

Oyun severlerin oldukça fazla ilgileneceği bu bilgisayar VR destekli olacak. StarVR firmasının 5K destekli ve 210 derece görüş açısı olan VR cihazı desteği kullanılabilir. Bu cihazı merak edenlerin biraz daha beklemesi gerekiyor.

  • Asus

Asus’da 31 Ağustos günü yaptığı mini tanıtım etkinliği ile ZenBook 3 modeli laptopu tanıttı. İnce ve şık bir tasarıma sahip olan MacBook’ları bile sollayacak cinsten bir ürün. Intel Core i7 işlemcili, 1 TB dahili hafıza ve 16 GB RAM kapasitesine sahip. Aynı zamanda hızlı şarj özelliğine sahip olan yeni laptop %60 şarj kapasitesini 40 dakika içinde dolduruyor. Bu model ve Transformers 3 Pro modelleri birkaç ay önce duyurulmuştu.

asus

Ancak bunların yanında en çok ilgi gören Zenwatch3 ve ZenPad 3s 10. Asus’un yeni tableti LTE bağlantı destekli olacak. Ayrıca 5 hoparlör çıkışı ve 10 saat video oynatmak için pil ömrü olacak. 5.3 mm kalınlıkta olan tablet oldukça kullanışlı duruyor.

Önceki modellerine benzemeyen ZenWatch ise oldukça güzel bir tasarıma sahip. Saatin tamamen üst sınıf bir saat olduğu görüşü kabul ediliyor.

  • nubia

Sloganı “Dream without boundaries.” yani “Hayallerinizin bile ötesinde.” olan ZTE firmasının alt kolu olan firmanın ürettiği çerçevesiz telefon konuşulmaktan göz ardı edilemiyor.

nubia

Büyük bir heyecanla beklenen nuiba tarafından yapılan Z11 modelinin orta boy telefonu şimdilik yalnızca Çin’de satışı bulunmakta. Z11 Max modeli şu an için satışa hazır değil. Sadece Z11 mini modeli nubia’nın uluslararası web sayfasında buluyor ancak önümüzdeki günlerde bu liste değişebilir.

  • Samsung

Teknolojinin devleri arasında yer alan Samsung ise yeni akıllı saatini Gear S3 modelini dün tanıttı. Yeni cihazın tasarımı bir önceki modeli Gear S2 şeklinde olması oldukça konuşuluyor.

Gear akıllı saatler Tizen’in başarısı olarak görülüyor. Bilindiği gibi Tizen Samsung’un işletim sistemi olma yolunda ilerliyor.

Galaxy Note 7’nin tanıtımı ile birlikçe oldukça yükse bir profil oluşturan Samsung daha da başarılı olabilmek için kozlarını çok iyi kullanmalı ve bunu bir akıllı saat ile destekleyebilir.

  • Lenovo

Lenovo ise oldukça fazla miktarda söylentiye sahip telefon modellerine yönelmiş durumda. Motorola’yı satın almasının ardından Moto Z Play, Moto Z(2016) ve Moto M modelleri ile yüksek bir profil çizmeyi amaçlayan şirket Motorolayı boyunduruk altına alarak yükselişe geçmeyi hedefliyor.

Lenova adı altında Yoga Tab 3 Plus adında bir tablet görmemiz de mümkün. QWERTY klavyeye sahip olması da bekleniyor.

1 Eylül Perşembe

  • ZTE

ZTE de Samsung firması gibi çıkaracağı modelleri direk yayınladı. Bu özelliği insanlar tarafından oldukça seviliyor. ZTE Axon 7 mini modeli ile harika hoparlör deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Bu özelliği yayınladığı tanıtım videosunda gösteriyor.

Axon 7 modeli şu anda Amerika’da satışa sunulmuş durumda. Adında mini geçmesine rağmen çok da küçük bir telefon değil 5.2 inç boyutunda. Ve telefon amiral gemisi sınıfında da sayılabilir.

gsmarena_002

  • Huawei

Huawei iki farklı telefon modeli için iki farklı tanıtım görseli yayınladı. Slogan olarak “Defy expectations” yani “Beklentiyi karşılayan” şeklinde yazan şirket Huawei Nova modeli ile görücü karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

gsmarena_002 (1)  gsmarena_003

Nova modelinin kadınlara yönelik bir telefon olacağı söylentisi duyuldu.

Berkay Eke / Technosfer

 

IFA 2016 Etkinliği Kapsamı Belirlendi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere IFA 2016 Etkinliği Kapsamı Belirlendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla