SONRAKİ
HTTP ve HTTPS Arasındaki Farklar Nelerdir? HTTP ve HTTPS Arasındaki Farklar Nelerdir?
ÖNCEKİ
Nasıl Influencer Olunur? Nasıl Influencer Olunur?
7036
2606 0

İçerik Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?

İçerik Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

6 Temmuz 2020

Siz de içeriklerinize nasıl özgünlük testi yapacağınızı merak ediyorsanız bu yazı tam da size göre. İçerik özgünlük testi hem eklentiler hem de siteler aracılığı ile yapılabilir. Özgünlük testi WordPress tabanlı sitelerde bulunan her içerik için uygulanır. Bu testler, SEO ayarları açısından yüksek olmasının yani sıra kopya içeriklerin de tespitini kolaylaştırır. Bir makale için özgünlük oldukça önemlidir. Sitenizin ön plana çıkmasını istiyorsanız kaliteli içerikler üretmeli ve SEO açısından siteniz başarılı olmalıdır.

İçerik Özgünlük Kontrolü

Özgünlük için önemli olan noktalardan bazıları içeriğe uygun anahtar kelimeler seçilmesi, meta açıklama kısmının uygun olması, içeriği anlatan etiketlerin eksiksiz bir şekilde yapılmasıdır. Sitelerde yapılan kopyala yapıştır yöntemi içerik özgünlüğüne sahip olmak isteyen siteler için önerilmez. Web sitenizin kaliteli olması için içerisinde bulunan her içeriğin özgünlük testini geçmesi lazımdır. Her içerik için yapılan bu test hem kaliteli içerik üretmenize olanak sağlar hem de ileride karşılaşabileceğiniz sorunları en aza indirmenize olanak sunar.

Neden Özgünlük Testi Yaptırılmalı?

Web siteler için gerekli olan özgünlük testi siteye birçok yarar sağlayabilir. Bunlardan bazılarını sizler için derledik;

  • İçerik içerisinde yer alan kopyala yapıştır durumundan kaynaklanan kopya durumları sonucunda sitenizin zarar görmesini engeller.
  • Arama motorlarında kopya içeriklerin belirlenmesi engellenir.
  • Sitenize kalitesiz içerik yükleyip takipçi kaybetmenizi engeller.
  • Kopya içerik sonucunda spam yemenizi engeller.
  • Farkı sitelerdeki içeriklerden alıntı yapılarak SEO ayarlarının olumsuz olmasını engeller.

Makale Özgünlük Araçları

Eklentilerin yanı sıra web sitelerinde de içeriğin hangi kısmının özgün olup olmadığı öğrenilebilinir. Google ve diğer arama motorları en az yüzde 90 özgünlük istemektedir. Ancak daha yüksek olan özgünlük oranları SEO ayarlarında daha yararlı olacaktır. İçeriklerin ne kadar özgün olduğunu belirlemeniz için kullanabileceğiniz farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde siz de içeriğinizin ne kadar özgün olduğunu öğrenebilirsiniz.

Plagiarism Özgünlük Testi

İçerik özgünlük testi için en çok kullanılan uygulamaların başında Plagiarism gelmektedir. İnsanların çoğu özgünlük testi için Plagiarism’i kullanmaya devam etmektedir. Uygulama mobil uyumlu olup binlerce dil desteğine sahiptir. Kullanımı oldukça basittir. İçeriği size sunulan alana yapıştırıp “check plagiarism” demeniz yeterlidir. Uygulama her cümleyi inceler. Kopyalanmış içerikleri kırmızı renge alarak hangi sitelerden alındığını gösterir. Böylece siz de hangi cümlelerin özgün olmadığını bulup değiştirebilirsiniz.

Write Check Uygulaması

İngilizce içerik oluşturanlar için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. İçeriğin özgün olup olmadığını inceler.

içerik özgünlük testi

Turnitin Özgünlük Aracı

Özgünlük testi için farklı imkanlara ve arama yelpazesinin geniş olması dolayısıyla Turnitin içerik özgünlük testi için oldukça yararlıdır. İçerik hem cümle yapısına öre hem de dil bilgisi açısından incelenir. İçerik editörleri ve üniversite öğrencileri tarafından oldukça tercih edilen bir uygulamadır.

içerik özgünlük testi

Grammarly Özgünlük Testi

Grammarly sayesinde içeriğin kopya olup olmadığı kolaylıkla anlaşılır. Grammarly içerik özgünlük testi sitenize içeriği yüklemeden önce içeriğinizin özgünlük açısından denetlenmesi için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Word dosyası direkt olarak uygulama içerisine atılabilir. Ya da içeriğin bir bölümü kopyala yapıştır olarak size sunulan alana atılabilir. Tarama işlemi dosya boyutuna göre değişebilir.

İçerik Özgünlük Testi hakkında merak ettikleriniz

Özgün İçerik Nedir?

Özgün içerik, herhangi bir yerden kopyalama yapılmadan, daha önce başka bir web sitesinde yayımlanmamış tamamen orijinal içerik türüdür.

Kopya İçerik Zararlı mı?

Kopya içerikler web sitelerin uzak durması gereken bir durumdur. Kopya içerik yüzünden site şikayet hatta ceza alabilir.

Özgün İçerik Nasıl Anlaşılır?

İçeriklerin özgün olup olmadığını anlamanız için sizlere birçok uygulama sunulmaktadır. Bu uygulamalara hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" İçerik Özgünlük Testi Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İçerik Özgünlük Testi Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda İçerik Özgünlük Testi Nasıl Yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.