yükleniyor...

IBM Yapay Zeka İşlemcisi Power9 Çıktı!

IBM yeni yapay zeka işlemcisi Power9’u ortaya çıkardı. Yeni işlemci önceki sürümüne göre 4 kat daha performanslı çalışacak.

Dünyanın en büyük bilişim şirketi IBM geliştirdiği yapay zeka teknolojisini barındıran işlemcisi Power9 çıktı. IBM’nin yeni işlemcisi üst düzey özelliklere sahip.

2018 yılına girmemize günler kala teknoloji dünyasında gelişmeler hızlanarak devam ediyor. Bu gelişmelerden nasiplenen yapay zeka da dünya çapında teknoloji firmaları tarafından oldukça rağbet görmeye başladı. Yapay zekanın kullanımı gittikçe yaygınlaşmaya başlarken IBM tarafından gelen bir atakla bilgisayarlarda kullandığımız işlemcilere de getirildi. 

IBM’nin asıl amacının yeni işlemci sayesinde yapay zeka teknolojisine destek vermek olduğu söyleniyor. Yeni işlemci Power9, Power8 modeline göre 4 kat daha fazla bant genişliği sunuyor.

 

Yeni Power9 işlemci 14nm’lik FinFET teknolojisi üzerine kurulmuş ve 8 milyardan fazla transistöre sahip. AC922’nin başlangıç sürümlerinde yalnızca 16, 18, 20, 22 çekirdek yapılandırması bulunmasına rağmen 12 ila 24 çekirdek sayısına sahip.

IBM Power System AC922 sunucusu da tanıtıldı. Yeni yapay zeka işlemcisiyle birlikte çalışacak olan sunucu deep learning konusunda x86 göre 3.8 kat daha performanslı olacak.

IBM Yapay Zeka İşlemcisi Power9 Çıktı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere IBM Yapay Zeka İşlemcisi Power9 Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle American Horror Story Izle Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ İzmir Nöbetçi Noterler Aba Nedir yapılacaklar listesi uygulama gl hf ne demek Market Fiyatları 2006 kaç yaşında 52 hafta kaç ay