Huawei’in olmadığı 5G pazarı eksik kalacaktır

Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping, 2018 yılını değerlendirirken, Huawei’nin bu dönemde mühim zorluklara rağmen, ses getiren başarı hikayelerine imza attığının vurguladı. Huawei’nin hiç bir vakit güvenlik tehdidi oluşturmadığını ve asla oluşturmayacağının altını çizen Ping, 170’cilt çok memleket ve bölgenin hali hazırda Huawei markasına güvendiğini söylemiş oldu.

Huawei’in olmadığı 5G pazarı eksik kalacaktır

Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping, Huawei şekilde her vakit ileri doğru gitmeyi hedeflediklerini söyledi. “Bugün bu yaklaşımın başarıya ulaşmış sonuçlarını da somut şekilde görüyoruz. Bu yılki bilançolarımıza bakılırsa 2018 satış gelirimizin, geçen yıla oranla %21 artışla 108,5 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz.”

2018 yılını Huawei’nin bütün meslek süreçleri açısından değerlendiren Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping’in açıklamasında şu satır başları yer aldı;

Dünyanın dijital iş ortağı

Bugün dünyanın kabul edilen global mobil operatörleriyle, 5G özelinde 26 ticari sözleşmeye imza attık ve şimdiden 10.000’den fazla 5G baz istasyonunun dünya genelindeki sevkiyatını başlattık. Bugün tüm dünyada 160’tan çok şehirde yer alan 211 Fortune Global 500 firması, Huawei’yi dijital dönüşüm için meslek ortağı olarak konumlandırmış bulunuyor.

Tüketici ürünlerinde de bu yıl önemli bir yükselme trendine imza atarak 200 milyondan fazla parlak zeka telefon sevkiyatını yine dünya genelinde gerçekleştirdik. Hem kişisel bilgisayarlar özelinde hem de zeki evler ve nesnelerin interneti ekosisteminde başarıya ulaşmış projelere imza attık. Huawei Cloud ile 18 kategoride 140’dan fazla bulut projesini hayata geçirdik. Bu kapsamda, 22 bölgede yer alan 37 faaliyet sahamızda global müşterilerimize en iyi hizmeti taktim etmek için ortaklarımızla beraber çalışmaya devam ediyoruz.

2018 yapay zekanın yılı oldu

2018, ek olarak AI (Yapay Zekâ) stratejimizin paylaşılması açısından da mühim bir sene oldu. Bu çerçevede bütün senaryolar için eksiksiz bir AI çözüm portföyünü hayata geçirdik. Bu portföy, dünyanın ilk tam- senaryo AI çiplerini (Ascend serisi), ilgili ürünleri ve bulut hizmetlerini kapsıyor. İş performansımızda da bu dönemde önemli bir ara kat ettik. Müşterilerimizin de bu yöndeki son derece müspet geri bildirimleriyle piyasadaki çok sayıda olumsuz koşulla en iyi biçimde savaşım ettik.

Zorluklar karşısında aynı tutarlılıkla devam edeceğiz

Bugün uluslararası konjonktürde durum kesinlikle, tedarik stratejimizde herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz. Amerika Birleşik Devletleri menşeili tedarikçilerimiz de dahil olmak suretiyle tüm eko-sistem için bu stratejimiz ve iş birliğimiz tıpkı tutarlılık içinde devam edecektir.

2019’da stratejik fırsatlara daha çok odaklanacağız ve daha esnek bir meslek yapısı oluşturacağız. Uçtan uca çözümlerle stratejik olarak da en iyi konumda yer alabilmek için, ürün yatırım portföyümüzü optimize etmeye de devam edeceğiz.

2019 yılında da güvenli ve kaliteli mamüller ortaya dercetmek için, yazılım mühendisliği yeteneklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bugün ürünlerimiz ve çözümlerimiz 170’ten çok yurt ve bölgede müşterilerimizin güvenini kazanmıştır. Siber güvenlik konusunda da son aşama müspet bir sicile sahibiz. Huawei hiç bir vakit bir emniyet tehdidi içeren ürünler sunmadı ve hiç sunmayacak.,

Siber güvenlik önceliğimiz

Bugün, BİT ürünlerinin güvenilirliği müşterilerimizin en büyük endişesi haline geldi. Yazılım mühendisliği kabiliyetleri ve uygulamaları bu güveni kurmak için önemli bir esas teşkil ediyor. Siber emniyet ve gizliliğin koruması, her zaman için gündemimizin en üst sıralarında yer alacak. Geçtiğimiz 30 sene boyunca, telekomünikasyon teknolojisini fildişi kulelerin ve laboratuvarların ötesine taşımak tüm dünyaya ergonomik uygulamalar eşliğinde taktim etmek için çalışıyoruz. Bu çabamız ile bununla birlikte çağdaş ve gelişmekte olan ülkeler ve bölgeler arasındaki dijital uçurumun da kapanmasına hizmet ediyoruz. Bugün dünya çapında üç milyardan çok insanı birbirine bağlayan bir firma olmaktan gurur duyuyoruz.

Huawei olarak bugün, 380’den çok sanayi kuruluşunun üyesi konumunda, 300’den çok kilit pozisyonda hizmet veriyoruz ve her sene 6.000’den çok plan için piyasaya değişik teklifler sunuyoruz. Yapay zekâ, büyük veri ve bulut teknolojilerindeki yeni gelişmelere odaklı iş modellerimizle, sektörle senkronize olarak bu alanda da endüstrilere öncülük etmeye hazırız.

Huawei’nin bulunmadığı bir 5G pazarı, yıldız oyuncusu olmayan bir NBA takımı benzer biçimde olacaktır

Kablosuz ağlar, optik tabanlı teknolojiler, veri iletişimi ve zeki cihazlar şeklinde bölgelerde rekabette en ön sıralardaki konumumuzu koruyoruz. Açıkça ifade etmeliyiz ki Huawei’nin olmadığı bir 5G pazarı, star aktörleri olmayan bir NBA takımı gibi görünecektir. Oyun yine devam eder, sadece kabiliyet ve uzmanlık farkı da bütün süreç boyunca gözle görülmektedir biçimde hissedilecektir.

Dijital dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor ve gitgide kendimizi daha zeki bir dünyada buluyoruz. Tüketiciler de bu sürece müsait şekilde daha modern ve daha güvenli dijital teknolojiler ve hizmetler bekliyor. Bu uzun ve sonu olmayan bir yol, bu nedenle yenilikçi anlayışımızdan hiçbir vakit taviz vermememiz gerekiyor.

"Huawei’in olmadığı 5G pazarı eksik kalacaktır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei’in olmadığı 5G pazarı eksik kalacaktır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei’in olmadığı 5G pazarı eksik kalacaktır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları