Huawei P8’le Iığın İzini Takip Edin

  • 24 Nisan 2015
  • 740 kez görüntülendi.
Huawei P8’le Iığın İzini Takip Edin

Huawei’nin 15 Nisanda tanıttığı yeni amiral gemisi P8 fotoğraf tutkunlarının kalbini kazanacak birçok özelliğe sahip. P8 sadece akıllı bir iletişim aracı olmak yerine kamera fonksiyonlarıyla göz alıcı modlarıyla, mobil fotoğraf deneyimi konusunda çıtayı yükseltiyor. Huawei Türkiye sorumlusu Cem SEZER P8’in kamerasını değerlendirirken “Bugünün akıllı telefon pazarında rekabet koşullarına göz attığımız zaman, birçok farklı kriterin öne çıktığını gözlemliyoruz. Özellikle Türkiye pazarındaki akıllı telefon kullanıcıları, görselliğe ve sosyal paylaşımlara önem veren, bu imkânları sıkça kullanan genç bir kitleden oluşuyor. Buna bağlı olarak, kamera performansı konusundaki beklentiler de günden güne artıyor. Huawei P8; sıra dışı video ve fotoğraf özellikleriyle, bu segmentte önemli farklılıklara imza atıyor. Fotoğraf kalitesini ve görselliği ön planda tutan kullanıcılar için, Huawei’nin inovasyon odaklı yaklaşımı, her üründe kendini göstermeye devam edecek” dedi.

Akıllı telefonlar fotoğraf deneyiminde çağ atlıyor. Bundan kısa bir zaman öncesine kadar fotoğraf dünyasının tek yıldızı fotoğraf makineleriydi ama günümüzde daha çok fotoğraf makineleri yerine akıllı telefonlardaki kameralar kullanılıyor. Huawei P8 de bu bakış açısına göre tasarlandı. Yenilikçi çekim mod’ları ile son dere güçlü bir optik görüntü sabitleme ve dört renk sensör gibi yenilikçi ve kalite odaklı kamera kullanıldı.

Huawei P8, video ve fotoğraf konusunda gerçek anlamda birçok yeniliğe imza atıyor. Günümüzde akıllı telefonların en iddialı konulardan biri olan kamera performansı, Huawei P8’le doruğa tırmanıyor. Kısa süre öncesine kadar birçok kullanıcı için tatmin edici olmaktan uzak olan düşük ışık ortamında yapılan çekimler, Huawei P8’le yepyeni bir boyut kazanıyor. Düşük ışık ve yüksek kontrast optimizasyonu ile tasarlanan P8; donanım ve tescilli Huawei yazılımın en iyi birleşimini pazara sunmak için hazır. En düşük ışık koşullarında dahi en iyi sonucu almanızı sağlayan Huawei P8’in yenilikçi kamera özellikleri ise şöyle;

  • Sektör Lideri Optik Görüntü Sabitleme Teknolojisi: Huawei P8, 1,2 dereceye kadar artırılabilen optik görüntü sabitleyicisi sayesinde, kullanıcı kaynaklı titreşimden oluşan hatalar en aza indirgeyerek, net ve keskin görsellere imza atıyor.
  • Dünyanın İlk Dört Renk RGBW Sensörü: Yüksek kontrastta parlaklığı yüzde 32 oranında artıran düşük ışık koşullarında ise yüzde 78 oranında azaltan P8’in D-SLR seviyesindeki görüntü işleme yeteneği de ilgi çekici. Üstün görüntü algılama ve gürültü azaltma teknolojisiyle en yüksek ortam ışığına sahip mekanlarda dahi en iyi kontrast sonucunu, Huawei P8’in dört renkli-RGBW sensörüyle almanız mümkün.

Huawei P8’de yeni bir kamera özellği karşımıza çıkıyor bu özellik önizleme modu bu mod sayesinde çekim öncesi nasıl bir sonuç alacağımızı kolaylıkla görebileceksiniz. Huawei P8 düşük ışıkta deneysel fotoğraflar çekmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Huawei P8’in “Yönetmen Modu”, sektörde yine bir ilk olarak, akıllı telefonda gerçek anlamda profesyonel video çekimleri için tasarlandı. Bu inovatif özellik, P8’le beraber üç farklı Android telefonu çekim esnasında farklı açılardan görüntü almak üzere kullanabilmenizi ve kontrol etmenizi sağlıyor.

Video klip düzenleme ve senkronizasyon işlemleri de yine bu Mod’u kullanarak yapabilecekleriniz arasında yer alıyor. Huawei P8 ayrıca son derece güçlü ve işlevsel bir selfie modunu da kullanıcılara sunuyor. Bu Mod sayesinde gelen üstün görüntü geliştirme özellikleriyle, kareye giren tüm yüzler en güzel şekilde fotoğrafa yansıyor. Düşük ışık için optimize edilmiş “Işık İzi Mod’u”, Huawei P8’in deklanşörüne bastığınızda ışığın yansıma noktalarını en iyi şekilde ölçümlüyor. Işık İzi Mod’u sayesinde, gece saatlerinde dahi detaylı görseller elde etmeniz mümkün. Bu Mod devredeyken, karanlıkta yapacağınız küçük manevralarla, kişiselleştirilmiş ve sıra dışı görsellere imza atabilirsiniz.

Huawei P8 ile çekilen fotoğraflara bakmak için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ