yükleniyor...

Huawei P10 Şarj Adaptörü Yangın Çıkarıyordu!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei firmasının yeni nesil akıllı telefonlarından birisi olan Huawei P10 yangına sebep oluyordu. Detaylar haberimizin içerisinde sizlerle…

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei son yıllarda yaşamış olduğu yükseliş ile piyasada resmen bende varım diyor. Yeni nesil ağ sistemleri üzerine geliştirmiş olduğu teknolojiler ve yeni çıkarmış olduğu yüksek performanslı akıllı telefon pazarındaki ürünler ile yakalamış olduğu başarı sayesinde en büyük üçüncü üretici olmayı başardı. Dünya akıllı telefon pazarında 2016 yılında %40’lık bir artış gösteren Çin menşeli Huawei, yeni amiral gemisi Huawei P10 için şuanda çok büyük bir şok yaşıyor. Yabancı kaynaklarda yayımlanan habere göre Huawei P10 şarj cihazı yangın çıkarıyordu.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında üçüncü sırada yer alan Huawei’nin ekipman ve gösteriş konusunda ne kadar ciddi olduğunu biliyoruz. Kutu tasarımından kutu içeriğine kadar ürünlerinde en kaliteli aksesuarları kullanan markanın dikkatsizliği yüzünden Huawei P10 şarj adaptörü yangın çıkarıyordu. Daha önce Samsung ürünlerinde yaşanılan patlama sorununu Samsung çok pratik bir biçimde ürünlerini geri çağırmış ve kullanıcılarına hediyeler ile alternatif cihazlar vermişti. Bakalım Huawei bu konuda nasıl bir yol izleyecek?

Huawei P10 Şarj Aleti Neden Patladı?

Akıllı telefon kategorisinde ürünlerinin sağlam olduğundan bahsetmiş olduğumuz Huawei’nin yeni akıllı telefonu ve amiral gemisi olan P10’da yaşanılan patlama olayını neyin tetiklediğini tam olarak bilmiyoruz ancak tahminlerimize göre içerisinde bulunan kondansatörlerden birisinde yaşanılan kısa devre düzensiz elektrik enerjisi ile birlikte patlamaya neden olmuş olabilir. Aynı zamanda ürünün yüksek sıcaklıkta kullanılması da ürünün patlamasını tetiklemiş olabilir. Yabancı haber kaynağında Xiao Xiang isimi ile sorunu paylaşan Huawei P10 kullanıcısı, Huawei tarafından yerinde tespitlerin yapıldığını ve ürün kaynaklı bir sıkıntı olmadığını söylediklerini ifade etmiş.

HUAWEİ SORUN BİZDE DEĞİL PRİZ BOZUK DEDİ

Dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi olan Huawei sorunun kendilerinde olmadığını ifade etti ancak bu açıklamayı yeterli bulmayan amiral gemi kullanıcısı, evinin duvarında ciddi anlamda hasar oluşturduğunu ifade ederken Huawei’den ve evine çağırdığı elektrik uzmanından rapor istediğini ve bu raporların sonucunu paylaşacağını bildirdi. Çin’li üretici konu hakkında hala bir basın açıklaması yapmazken sorun yaşayan kullanıcı dışında sorun yaşandığına dair elimize her hangi bir bilgi ulaşmadı.

Sizler için bu konunun takipçisi olacak ve bu sorunu yaşayan başka kullanıcılar olduğunda sizlere en saydam şekilde bunları sunacağız. Umarız ki dünya üzerinde bu kadar büyük bir pazar payına sahip olan Huawei yangın çıkaran telefonlar arasına girmez ve sorun sadece tek bir kullanıcı da sabit kalır.

 

Huawei P10 Şarj Adaptörü Yangın Çıkarıyordu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei P10 Şarj Adaptörü Yangın Çıkarıyordu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla