yükleniyor...

Huawei Mate 10 Pro Detaylı Yazılı İnceleme

Huawei’in yeni akıllı telefonu Mate 10 Pro, güçlendirilmiş kamerası ve yüksek pil kapasitesi ile Android telefonlardaki yaşanabilecek tüm sorunları ortadan kaldırabilecek bir telefon.

Huawei’in en yeni akıllı telefonu Mate 10 Pro, yapay zeka destekli işlemcisi, Leica işbirlikli kamerası, yüksek kapasiteli pili ile bir akıllı telefondan bekleyebileceğinizin fazlasını sizlere sunabiliyor.

6 inç OLED bir ekrana sahip Huawei Mate 10 Pro, 8 çekirdekli kirin 970 işlemcisine sahip, bu işlemcinin en büyük özelliklerinden birisi ise yapay bir zekaya sahip olması. 12 çekirdekli Mali-G72 MP12 grafik işlemcisi ile daha iyi grafik gerektiren oyunları, videoları ve uygulamaları kolaylıkla açma imkanı sunuyor.

6 inç büyüklüğe sahip Mate 10 Pro, %80.87 ekran gövde oranına sahip. 179 gram ağırla sahip telefon, AP67 sertifikasına da sahip, bu sertifika ile birlikte telefonumuz Suya ve toza dayanıklı hale geliyor. Onuncu ayın on altısında duyurulan Mate 10 Pro, çizilmeyede dirençli hale getirilmiş.

HUAWEİ MATE 10 PRO’NUN KAMERASI NASIL?

Huawei’in son zamanlarda 1849 yılında kurulan fotoğraf makinası üreticisi Leica imzalı kameraları akıllı telefonlarına yerleştiriyor. Arka kısımda iki kamera ve ön kısmında bir adet kamera bulunan Mate 10 Pro’nun ilk arka kamerası 12  MP çözünürlüğe sahip ve optik görüntü sabitleyicisi ile daha kaliteli videolar çekme imkanı sunuyor. arka kısmın ikinci kamerası ise 20 MP çözünürlükte F1.6 diyaframa sahip. Arka kameraların genel özellikleri ise; hızlı odaklama, çift tonlu ve dual lede flaş’ı bulunuyor. 4K Ultra HD 30 fps video çekmeye izin veren kamaralar, yavaş çekim, time-lapse video kayıt özellikleri de bulunuyor.

Mate 10 Pro’nun ön kamerası ise 8 MP çözünürlüğe ve f2.0 diyafram açıklığına sahip. Geniş açılışı olan ön kamera 1080p 30 fps video çekme imkanı sunuyor.

Her türlü ortamda çektiğimiz fotoğraf ve videolar ile birlikte telefonun bizlere kamera olarak sağladığı tüm özellikleri yerine getirdiğini gördük. Özellikle zoom kapasitesinin mükemmel olduğunu ve geniş açı ile birlikte selfie yani öz çekimleri kolaylıkla yapabiliyoruz.

Huawei Mate 10 Pro ile çektiğimiz fotoğrafları aşağıdaki slayttan takip edebilirsiniz.

HUAWEİ MATE 10 PRO’NUN PERFORMANSI NASIL?

Son zamanlarda en çok oynan oyun Pubg’nin mobil versiyonu “Free Fire” adlı oyunu ve yüksek grafik ve işlemci gücü gerektiren oyunlar ile test ettiğimiz Huawei Mate 10 Pro, oyunu oynadığımız esnada herhangi bir donma veya takılma yaşatmadan oyundan alabileceğimiz zevki fazlası ile verdi.

Tabiki de bir telefonun performansını ölçmeye geldiğimizde ise Antutu, Geekbench gibi test araçları ile test ettiğimde ise en ünlü markaların son model akıllı telefonlarını geride bıraktığını gördük. Detaylı testler aşağıdaki slaytta bulunmaktadır.

HUAWEİ MATE 10 PRO ALINIR MI?

Huawei’in son zamanarda çıkarttığı tüm telefonları gerçekten de taktir ediyoruz. Fakat özellikle vergilerin yüksek olmasından dolayı pahalıya satılan akıllı telefonların arasına bu cihazda girmiş durumda. 4.300 ila 4.400 Türk Lirası arasında satılan Mate 10 Pro, fiyatını pek hak etmiyor gibi duruyor. Yüksek ram imkanı, yüksek depolama alanı, kaliteli fotoğraf ve video gibi imkanlar sunan akıllı telefonun daha ucuz olmasını kendi şahsım adına beklerdim. Fakat vergiler ve ekstra vergiler işin içine girince ne yazık ki ülkemizde akıllı telefon ve elektronik aletlerin hepsi vaar olan fiyatlarından sapmış durumda…

Huawei Mate 10 Pro Detaylı Yazılı İnceleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei Mate 10 Pro Detaylı Yazılı İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla