yükleniyor...

Huawei Google Yasağını Kaldırıyor

Yönetici yorumlarının aksine, Huawei , geçen yıl Google hizmetlerini cihazlarına dahil etmedi. Yapılan açıklamalarda Google hizmetlerinin kullanıma açık olduğunu bildirdi. Fred Wangfei, ABD hükümeti Huawei ‘yi zorlayan ticaret yasağını kaldırmaya karar verdi. Ancak  şirketin Google’ın Mobil hizmetlerini (Play Store, Gmail, Google Maps ve diğer Google yapımı uygulamalar) kullanmaya geri dönme planlarının olmadığını söyledi.

Wangfei şüpheli olan bu duruma kesin açıklamalar getirdi. Zaten bir şeyleri geri döndürme planları yapıyor. Başlangıcı da Google ile yapacak gibi. Sözcünün verdiği demeçte,” ilk tercihimiz GMS (Google Mobile Services) de dahil olmak üzere açık Android sistemleridir. Bu, akıllı telefon gönderileri için dünyada iki numara olmamıza yardımcı oldu ” dedi.

Huawei

Şirket hala çekirdek Android işletim sistemini kullanabilir. Sadece Google’ın hizmetlerinden herhangi birini ekleyemez. Mate 30 Pro ve diğer yaklaşan ürünler için Huawei, Android telefonların büyük çoğunluğunda bulunan Google Mobil hizmetlerinin bir parçası olan önemli uygulama programlama arayüzünün kendi sürümünü oluşturdu. Ancak Huawei işlevselliği yapabilir ve çoğaltabilirse bile, yasak hala cihazlarını Gmail, Google Takvim ve diğer uygulamalara güvenen Batılı müşterilere daha az çekici kıldı.

Sözcü,” hem Google hem de Huawei’nin bir lisans verileceğini umduğuna inanıyorum, ancak bunu Google ile onaylamanız gerekecek. Varlık listelemesinin bir sonucu olarak, şimdi HMS’yi geliştiriyoruz . Uygulama geliştiricilerini uzlaşmaya gelmeye davet ediyoruz. Bu teklif Avrupa’da çok olumlu ilgi gördü. Son beş yılda Android açık kaynak işletim sistemine katkıda bulunanlardan biri olduğumuzu tekrarlamaya değer” açıklamasında bulundu.

Henüz yürürlüğe girmemiş bir hareket olan ekipmanının satın alınmasını yasaklamanın ve Google ile olan bağlarını kesmenin yanı sıra, Trump yönetimi, Huawei’nin elektronik casusluk riski oluşturması konusunda ısrar etti. Ayrıca diğer hükümetleri Huawei ekipmanını mobil ağ altyapısından kaldırmaya çağırdı. Özellikle de 5G dağıtımı Avrupa’da ivme kazanıyorken böyle bir açıklamada bulundu. Ancak İngiltere bu tavsiyeye katılmadı. ABD tarafından propaganda ve haksız muamele hedefi olduğunu söylemeye devam ediyor.

Huawei Google Yasağını Kaldırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei Google Yasağını Kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla