SONRAKİ
Konum İzleme Programı Konum İzleme Programı
ÖNCEKİ
Kindle Her İşlemi Takip Ediyor Kindle Her İşlemi Takip Ediyor
2959
1093 1

Huawei Google Yasağını Kaldırıyor

Huawei Google Yasağını Kaldırıyor
Yazar: Aybala Bengisu Önür

18 Ağustos 2020

Yönetici yorumlarının aksine, Huawei , geçen yıl Google hizmetlerini cihazlarına dahil etmedi. Yapılan açıklamalarda Google hizmetlerinin kullanıma açık olduğunu bildirdi. Fred Wangfei, ABD hükümeti Huawei ‘yi zorlayan ticaret yasağını kaldırmaya karar verdi. Ancak  şirketin Google’ın Mobil hizmetlerini (Play Store, Gmail, Google Maps ve diğer Google yapımı uygulamalar) kullanmaya geri dönme planlarının olmadığını söyledi.

Wangfei şüpheli olan bu duruma kesin açıklamalar getirdi. Zaten bir şeyleri geri döndürme planları yapıyor. Başlangıcı da Google ile yapacak gibi. Sözcünün verdiği demeçte,” ilk tercihimiz GMS (Google Mobile Services) de dahil olmak üzere açık Android sistemleridir. Bu, akıllı telefon gönderileri için dünyada iki numara olmamıza yardımcı oldu ” dedi.

Huawei

Şirket hala çekirdek Android işletim sistemini kullanabilir. Sadece Google’ın hizmetlerinden herhangi birini ekleyemez. Mate 30 Pro ve diğer yaklaşan ürünler için Huawei, Android telefonların büyük çoğunluğunda bulunan Google Mobil hizmetlerinin bir parçası olan önemli uygulama programlama arayüzünün kendi sürümünü oluşturdu. Ancak Huawei işlevselliği yapabilir ve çoğaltabilirse bile, yasak hala cihazlarını Gmail, Google Takvim ve diğer uygulamalara güvenen Batılı müşterilere daha az çekici kıldı.

Sözcü,” hem Google hem de Huawei’nin bir lisans verileceğini umduğuna inanıyorum, ancak bunu Google ile onaylamanız gerekecek. Varlık listelemesinin bir sonucu olarak, şimdi HMS’yi geliştiriyoruz . Uygulama geliştiricilerini uzlaşmaya gelmeye davet ediyoruz. Bu teklif Avrupa’da çok olumlu ilgi gördü. Son beş yılda Android açık kaynak işletim sistemine katkıda bulunanlardan biri olduğumuzu tekrarlamaya değer” açıklamasında bulundu.

Henüz yürürlüğe girmemiş bir hareket olan ekipmanının satın alınmasını yasaklamanın ve Google ile olan bağlarını kesmenin yanı sıra, Trump yönetimi, Huawei’nin elektronik casusluk riski oluşturması konusunda ısrar etti. Ayrıca diğer hükümetleri Huawei ekipmanını mobil ağ altyapısından kaldırmaya çağırdı. Özellikle de 5G dağıtımı Avrupa’da ivme kazanıyorken böyle bir açıklamada bulundu. Ancak İngiltere bu tavsiyeye katılmadı. ABD tarafından propaganda ve haksız muamele hedefi olduğunu söylemeye devam ediyor.

ETİKETLER:


" Huawei Google Yasağını Kaldırıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei Google Yasağını Kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Huawei Google Yasağını Kaldırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mytheme_comment' not found or invalid function name in /home/technosfer/domains/technosfer.com/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 179
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (1)
Google'da en çok aratılanlar: 2020 - Technosfer 10 Aralık 2020 13:07

[…] Google’un Huawei yasağı hakkında son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. […]

Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.