yükleniyor...

Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu

Huawei , Strategy Analytics, Counterpoint Research ve Canalys’in raporlarına göre, 2019’te dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi oldu. Bu sonuçlarla Apple’ı geçti. Yıl boyunca, Çinli üreticinin, Apple için 240 milyonun hemen altına kıyasla yaklaşık 200 milyon telefon sevk ettiği bildirildi. Samsung ilk etapta liderliğini rahat korudu. Ayrıca  Xiaomi ve Oppo ilk beş üreticinin listesini topladı.

Huawei ‘nin ABD’nin listesindeki varlığını sürdürmesi nedeniyle, şirketin Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini yeni cihazlarına yüklemesini engelleyen ve Çin dışındaki itirazlarını sınırlayan özellikleri şaşırtıcıdır. Sonuç olarak, Huawei’nin ana gücü kendi ülkesinde idi. Counterpoint Research, Çin’in satışlarının yüzde 60’ını oluşturduğunu ve dünya çapındaki gönderilerinin 17 ve 2018 arasında 2019 oranında artmasına izin verdiğini söylüyor.

Huawei meydan okudu

Canalys, 2019’in Huawei’nin Samsung’a bir numaralı akıllı telefon noktası için meydan okuduğu yıl olabileceğini, ancak sonuçta bu zorluğun hiçbir zaman gerçekleşmediğini belirtti. Gelecekte durumun ne zaman değişebileceği belli değil.

2017 yılında Huawei başlangıçta Haziran ve Temmuz aylarında daha fazla akıllı telefon sattığı için Apple’ı geçti. Ertesi yıl IDC yılın ikinci çeyreğinde Apple daha fazla telefon sattığını bildirdi. Ancak 2019’te şirket, tüm yıl boyunca daha fazla telefon satarak Apple’ı  tekrardan geçti.

2019da iki bölgede sayıca kaybetmesine rağmen Apple’ın şirket için tipik olan çok güçlü dördüncü bir bölgesi/ayağı var. Üç piyasa araştırmacı firması da özellikle iPhone 11’in düşük fiyatlandırmasıyla yönlendirilen satışlarla Samsung’da daha fazla satmayı başardığında hemfikirler. Araştırmacılar 2019’un son çeyreğinde 2018’e oranla Apple telefon satışlarının yüzde 7 ila 11 arasında yükseldiğini söylüyor.

Gelecek ay Samsung’un gözbebeği Galaxy S20 serisini piyasaya sürmesiyle bu çeyreği tekrarlaması bekleniyor. Apple da muhtemelen uzun zamandır konuşulan ve Hindistan gibi fiyat duyarlı ülkelerde popüler olabilecek daha makul fiyatlı varisi iPhone SE’nin piyasaya sürülmesiyle bir destek kazanacak.

Bireysel kazanımlara rağmen, üç raporda da endüstrinin 2019’te 2018’te olduğundan daha az telefon sattığını kabul ediyor. Counterpoint Research, bunun akıllı telefon pazarının üst üste iki yıl boyunca ilk kez düştüğünü belirtiyor. ABD’nin ticaret savaşları hala devam ediyor ve Çin’in koronavirüsü, tedarik zincirleri için potansiyel etkileri korkutuyor, 2020 zorlu bir yıl olabilir.

Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei , en çok satan ikinci telefon üreticisi oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla