Huawei Çalışanları Casusluktan Dolayı Tutuklandı !

Huawei Çalışanları Casusluktan Dolayı Tutuklandı !

Bloomberg’de çıkan habere göre Polonya’daki yerel bir haber kanalı , Çin devleti adına casusluk yaptığı gerekçesi ile Huawei’in 2 çalışanını gözaltına aldı . Detaylar haberimizde.

Bugünlerde özellikle ABD’de çıkan yasaklarla gündeme gelen Huawei, en çok muzdarip olduğu suçlama yüzünden Avrupa’da da başı derte girdi. Çinli şirket özellikle Çin adına casusluk yaptığı ve ABD’de bu nedenden dolayı Huawei’in satışının yasaklandığını biliyoruz . Polonya’daki olaya gelirsek eğer Huawei’in bir kamu sektöründe satış kanalından sorumlu bir Çin vatandaşı çalışanı ile güvenlik görevlisini casusluk nedeniyle gözaltına aldı Polonya devleti ve ayrıca bu iki çalışanın 3 ay boyunca gözaltında tutulacağı da belirtildi.

Polonya gizli servis şefi sözcüsü Stanislaw Zaryn konuyla ilgili olarak: “Artık ülkemize yönelik casusluk faaliyetlerini kanıtlamalıyız ve bu davanın kapanmasına izin vermeyeceğiz.” Yapılan açıklamalara göre gözaltına alınan bu iki kişinin suçları ispatlanırsa, 10 yıla kadar hapis cezası alacakları belirtiliyor. Huawei yetkilileri ise konunun araştırıldığını ve açıklama yapmayacaklarını ifade ettiler.

"Huawei Çalışanları Casusluktan Dolayı Tutuklandı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei Çalışanları Casusluktan Dolayı Tutuklandı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Çalışanları Casusluktan Dolayı Tutuklandı ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük
Mert Büyük
Teknoloji hayatın güzel bir heyecanı .
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları