Huawei 2018’de 200 milyon telefon sattı

Huawei, P20 ve Mate 20 serisi dahil olmak suretiyle zeki telefon ürünlerinin gücü yardımıyla 2018 yılında 200 milyon gönderimi aştığını duyurdu. Bu 200 milyon gönderi, Huawei için yeni bir üstün dereceli teşkil ediyor.

Huawei 2018’de 200 milyon telefon sattı

Huawei P20 serisi parlak zeka mobil fotoğrafçılığın yapabilecekleri için çıtayı bir kere daha artırdı, ince ve şık cep telefonlarının dahi ustalaşmış ölçüde fotoğrafçılık deneyimi sağlayabileceğini kanıtladı. Dahası, Huawei P20 serisinin mucizevi dizaynı çok sayıda kadın kullanıcıyı kazanmıştır. Mart ayındaki lansmandan bu yana global gönderiler 16 milyon üniteyi aştı ve kadın kullanıcılar bu sayının neredeyse yarısını oluşturdu.

Huawei Mate 20 serisi, Mate serisinin kurduğu ve Huawei tarihinin en kuvvetli ve sofistike yongası olan Kirin 980 ile donatılmış ileri teknolojik standartları belirledi. Yonga seti, son aşama sofistike 7nm işleme ve daha kuvvetli A76 tabanlı G76 mimarisine haiz. Bu bileşenler, Mate 20 serisinin gelişmiş enerji verimliliği ve yeni, daha akıcı bir tecrübe sunmasını sağlayarak bu akıllı telefonu daha da akıllı hale getirmiştir. Mate 20 serisinin sektöre sürülmesinden sonraki iki ay arasında, 5 milyondan fazla ünite teslim edildi.

Son sekiz yılda Huawei, “tüketici odaklı” teriminde ısrar etti ve müşterileri için değer yaratmak için kendini her vakit yeniledi. Şirket ek olarak fotoğrafçılık, pil ömrü, iletişim ve AI benzer biçimde bu sektörün en popüler, yenilikçi ve rekabetçi teknolojik sahalarında da öncülük etti.

Huawei’nin akıllı telefon gönderileri 2010’da 3 milyon adetten, 2018’de 200 milyon adede terfi etti. 2017 senesinde ise 153 milyon gönderim yapılmıştı. Küresel zeki telefon pazarında Huawei, istatistiki bir “Öteki” olarak değerlendirilirken, artık dünyadaki en iyi üç oyuncu arasında yer alıyor. 2018’in ikinci ve üçüncü çeyreğinde Huawei, yüzde 14,6’lık küresel pazar payıyla dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi oldu.

Şu anda, Huawei akıllı telefonları dünyadaki 170’ten çok ülkede 500 milyondan çok tüketici tarafından kullanılıyor. Sektörün önde gelen üçüncü yan araştırma kurumlarından kabul edilen IPSOS tarafınca gösterilen bir rapora göre, Huawei markası ilerlemeye devam ettiği ve küresel tüketici tabanının gözünde kuvvetli inovasyon kabiliyeti ve güvenilirliği olduğu fikri ile ilişkilendiriliyor.

"Huawei 2018’de 200 milyon telefon sattı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei 2018’de 200 milyon telefon sattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei 2018’de 200 milyon telefon sattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları