yükleniyor...

HTC Desire 10 Pro Görüntüleri Sızdırıldı

Tasarım ve kalite açısından iddialı bir profil sergileyen HTC Desire 10 Pro görüntüleri sızdırıldı. Eylül ayında tanıtılacak telefonun resmi görüntüleri yayınlandı.

HTC firması geçtiğimiz aylarda çıkardığı yeni telefon modellerinden beklediği satış rakamını yakalayamayınca daha ucuz yollu bir telefon üretme adımını attı. Orta segment bir akıllı telefon olan Desire 10 Pro resmi görüntüleriyle netlik kazandı.

Eylül ayında tanıtılması beklenen Desire 10 Pro modelinin yanında Desire 10 Lifestyle adlı yeni bir modelin de tanıtılması bekleniyor. Her iki telefon da tasarım konusunda aynı olacak ancak donanımsal farklılıklar Desire 10 Pro ve Desire 10 Lifestyle arasındaki keskin çizgiyi belirleyecek.

Desire 10 Pro Nasıl Olacak?

Desire serisi yeni telefonların tasarımları konusunda HTC 10 baz alınarak geliştiriliyor. Cihazın arka kısmında kamera ve çift LED flaş ve lazer otofokus desteği yer alırken, arka panel üzerinde dikkat çeken bir diğer özellik ise parmak izi tarayıcı sensörü bulunması. Desire modeli telefonlarda sanal butonlar yerine dokunmatik ekran üzerindeki kapasitif dokunmatik tuşlar yer alacak.

htc desire 10 pro

Ses özelliği konusunda oldukça iddialı olan HTC Hi-Fi BoomSound hoparlör ve 24 bit ses çıkış desteğinin yer alacağı telefonun diğer ön plana çıkan özellikleri ise şöyle;

5.5 inç büyüklükte HD çözünürülüklü ekran, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı ya da 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı seçenekleri yer alacak. Günümüzde çok fazla ön plana çıkan kullanıcı deneyimi konusu bu modeller için de geçerli olacak. Arka kamerası 13 MP, ön kamerası 5 MP olacak cihazın Android 6.0 sürümüyle çıkış yapması bekleniyor.

Tanıtım tarihi konusunda henüz tam bir netlik kazanmamış olsa da IFA 2016 etkinliği kapsamında tanıtılması bekleniyor. Cihazın orta segment telefonlar bazında HTC’nin uyguladığı fiyat politikasına göre biraz daha fazla cep yakacak gibi duruyor.

Berkay Eke / Technosfer

HTC Desire 10 Pro Görüntüleri Sızdırıldı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere HTC Desire 10 Pro Görüntüleri Sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla