yükleniyor...

HTC 1.1 milyar dolara Google tarafından alındı!

HTC şok bir açıklama ile birlikte Google tarafından satın alındığını açıkladı. Satın alma bedeli olarak Google 1.1 milyar dolar ödeyecek. Detaylar haberimizde…

Dünya üzerinde her geçen gün yeni bir teknoloji şirketi kuruluyor, her kurulan teknoloji şirketi ise başka bir şirketin kapanmasına neden oluyor. Rekabet içerisinde kendisine yenilik katamayan şirketler içinse kaçınılmaz son çok hızlı geliyor. Geçtiğimiz son 3 yıl içerisinde mobil alanda çıkarmış olduğu akıllı cihazlar ile kendisine yenilik katmak yerine kendisini tekrar etmeyi tercih eden HTC, dünya arama motoru devi Google’a dudak uçuklatan 1.1 milyar dolara satıldı. 

htc 1 1 milyar dolara google tarafindan alindi

Akıllı cihazlarda yeniliklere ayak uyduramayıp kendisine yenilik katamayan Nokia, Motorola gibi şirketlerin devir edildiğini görmüştük. Bu kervana şimdi de HTC eklendi. Google bünyesinde geliştirilen Pixel 2 için HTC ve Google ciddi bir beraberlik içerisinde çalışmaktaydı. Bu beraberlik sonucunda bir satın almayı getirdi. HTC ekibinin çok büyük bir çoğunluğu Google bünyesine geçiş yaptı. HTC’nin donanım kısımını bünyesine katan dünya devi Google kendi akıllı cihazlarını çıkarmak için şu zamana kadar yapmış olduğu yatırımlara göre daha büyük bir yatırım yapmış durumda. 

 

Tabii ki bu durum HTC’nin döneminin sona erdiğini düşündürecek bir durum değil. HTC bünyesinde hala şuanda 2000 adet çalışan bulunuyor ve çalışmaya devam edecekler. HTC tarafından resmi olarak açıklama yapılmamış olsada HTC almış olduğu 1.1 milyar ile birlikte yeni bir amiral gemi hazırlığı içerisine giriyor. Fon sıkıntılarını şirketin büyük bir kısımını satarak çözmüş olan HTC, kendi içerisindeki mühendisleri ile çalışmalarına devam edecek gibi gözüküyor.

 

HTC 1.1 milyar dolara Google tarafından alındı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere HTC 1.1 milyar dolara Google tarafından alındı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.