yükleniyor...

Hideo Kojima yeni planlarından bahsetti

Japonya’nın ünlü dergilerinden biri olan Famitsu’nun son sayısında, Kojima Productions’dan oyun sektörünün önde gelen cesur isimlerinden Hideo Kojima ve Yoji Shinkawa geçmişe döndü. Stüdyonun son oyunu olan Death Stranding’in yapım süreci hakkında demeçler verdi. Konuşmalarını sadece Death Stranding ile kısıtlamamış, ilk oyunları artık piyasada olduğuna göre kendilerine yeni bir yol çizeceklerini söylediler. Bu yolda yapmak istedikleri projelerden birazcık bahsedip kafalarındaki fikirlerden bahsettiler.

Dualshockers’ın haberine göre Hideo Kojima , Death Stranding gibi üzerine çok uzun saatler harcamanızı isteyen epik maceraları konu alan oyunlar yerine daha küçük veya Telltale Games’in başlattığı bölüm bölüm ilerleyen oyunlar yapmak istediğini belirtmiş. İnsanlar Death Stranding’de Sam’in Amerika boyunca gerçekleştirdiği yolculuğa bağlandı. Forumlarda çoğu kişi 70 saati oyuna ayırmanın pek sorun olmadığını dile getirmişler. Yine aynı kullanıcılar Kojima’nın ellerinden çıkan ve çok uzun saatler istemeyen bir oyun oynamaktan çekilmeyeceklerini söylemişler.

Hideo Kojima

Kojima aslında bu küçük oyun yapımını, kendisinin son Metal Gear oyunu olan Metal Gear Solid V: Phantom Pain’ın demo-vari piyasaya çıkan Metal Gear Solid V: Ground Zeroes ile deneyim etmişti diyebiliriz. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes’da bilenlerin hatırlayacağı üzere tüm oyundaki olaylar sadece Küba’da kara bölge adı verilen bir konumda, tıpkı Batman Arkham oyunlarında olduğu gibi, tek gecede gerçekleşiyordu.

Fakat bu açıklamalar sizi yanıltmasın çünkü Hideo Kojima ve Yoji Shinkawa’nın planları arasında sadece küçük oyunlar bulunmuyor. Stüdyonun birden çok oyun üzerinde çalışma hedefi olduğu ve bu oyunlar arasında yine büyük bir oyun planı olduğunu da söylediler. Kojima aynı zamanda, Shinkawa’nın profesyonel mesleği artistlik olduğu için bu gizemli bir sonraki oyunun daha da sanatsal olmasını istiyor. Ayrıca kendisiyle sadece oyun değil bir de manga yapmak istediğini de ekledi.

Resmi tanıtım yazısı

Henüz sadece PS4 platformunda bulunan ve önümüzdeki yaz aylarında PC platformuna da gelecek olan Death Stranding’in resmi tanıtım yazısı şöyle:

Yakın gelecekte, gizemli patlamalar dünyayı sarstı ve Ölüm Kıyısı olarak bilinen bir dizi doğaüstü olaya neden oldu. Topraklara musallat olan öteki dünyaya ait yaratıklar ve kapıda bekleyen kitlesel yok oluş karşısında Sam Porter Bridges, mahvolmuş topraklar boyunca yolculuk etmeli. İnsanoğlunu kapıdaki felaketten kurtarmalı.

Hideo Kojima yeni planlarından bahsetti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Hideo Kojima yeni planlarından bahsetti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla