HDR destekli akıllı telefonlar [LISTE]

High Dynamic Range in kafa harflerinden oluşan HDR yi ustalaşmış fotoğraf makinalarında, akıllı telefonlar ve 4K akıllı televizyonlarda görmekteyiz. Peki HDR nedir? Ne işe yarar? Çeşitleri nedir?

Akıllı telefonlarda kameralar epey ilerledi ve çekim teknikleri vites attı. Artık DSLR dahil dijital resim makinelerine pek gerek kalmadı. Gelişmiş yazılımlar ve teknolojiler de zeki telefonlara taşındı. Çoğu Android cihazda HDR doğrusu geniş dinamik aralık desteği mevcut. Peki ya nedir bu ve iyi mi kullanacaksınız?
Geniş dinamik aralığın amacı fotoğraflardaki parlak ve karanlık kısımların orantısını regüle etmek ve iyileştirmek.Yazılım düzenlemesiyle değiştirilen renk ve parlaklık dengeleriyle daha diri ve net fotoğraflar elde edilmekte. Kısa sürede çekilen değişik ışık ayarlarındaki 3 ayrı kare kombine edilmekte.

 

"HDR destekli akıllı telefonlar [LISTE] konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere HDR destekli akıllı telefonlar [LISTE] ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HDR destekli akıllı telefonlar [LISTE] ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları