SONRAKİ
Seo Nedir ve Neler Yapılmalıdır? Seo Nedir ve Neler Yapılmalıdır?
ÖNCEKİ
Snowrunner Sistem Gereksinimleri Snowrunner Sistem Gereksinimleri
2630
974 0

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

6 Ağustos 2020

Halkbank, ülkemizdeki kamu bankalarının en eskilerindendir. Özellikle ticari hayatı hareketlendirmek adına insanlara çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmeleri için uygun oranlarda kredi sağlamaktadır. Sunulan her kredinin standardı farklı olup bu standartlar doğrultusunda sözleşme imzalanır.

Halkbank Tarafından Sunulan Krediler

Kredi başvurusunun birçok basit ve farklı yolu bulunur. Bu doğrultuda kredi başvuruları şu seçeneklerle gerçekleştirilebilir; ATM’ler üzerinden, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullanarak ve şubede yüz yüze. Bu yöntemlerin herhangi biriyle rahatça kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Sunulan kredi çeşitleri taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve gayrimenkul/konut kredisi olmak üzere üç adettir. Her kredinin standardı o kredinin cinsine göre farklılık göstermektedir. Krediler, sağlanabilecek en fazla taksit sayısına ve kredi miktarına göre farklı kısıtlamalar barındırırlar, bu sebeple kredi başvurusu yapmadan önce bu detayları öğrenmeniz, başvurunuzun başarılı bir şekilde onaylanmasında önemli bir rol oynayabilir.

halkbank

Halkbank Konut Kredisi

Konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen kişilerin, uygun faiz oranları sağlanarak hayallerini gerçekleştirmesinde yardımcı olmayı hedefleyen bir kredidir. Bu krediye Halkbank gayrimenkul kredisi de denebilir. Piyasa çapında bakılırsa, Halkbank gayrimenkul kredisi, diğer bankalar arasındaki en düşük oranlara sahiptir.

Kredi çekilmek istenen ev incelenerek size çıkarılacak kredinin miktarına, evin piyasa değerine göre karar verilecektir. Konut kredi hesaplaması yapılırken Halkbank’ın vereceği kredinin en uzun 180 ay olduğunu bilmek işinize yarayacaktır.

Halkbank Taşıt ve İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi müşterilerin nakit ihtiyacını karşılamak adına verilen bir kredidir. Konut ve taşıt kredisinden farklı olarak vade süresi daha kısa ve faiz oranı daha yüksektir.

Taşıt kredisi verilirken üzerine kredi çekilecek aracın değerinin %80’i oranında kredi miktarına sahip ipotek seçeneği sunulacaktır. Kredinin verilmesi için diğer önemli bir nokta ise aracın yaşının uygun aralıkta olması olup 5-8 yaşları arasındaki araçlar için geçerli olmasıdır. Eğer araç 8 yaşından yukarıda ya da 5 yaşından aşağıdaysa kredi başvurusu sonucu olumsuz olacaktır. Bunlara ek olarak azami taksit sayısı da 60 ay olarak sunulmaktadır.

Halkbank Kredi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu noktada bahsetmemiz gereken bazı detaylar var. Bu detaylar sizin daha hızlı ve sağlıklı bir geri dönüş alarak başvuru işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır. Yapılması gerekenler şöyle; Öncelikle gelirinizi belgelemelisiniz, 18 yaşından büyük olmanız ve eğer evliyseniz eşinizin de rızası ve bilgisi olduğuna dair üzerinde kendisinin imzası bulunan bir belge sunmalı, bankaya karşı dürüst olduğunuzu kanıtlamalısınız. Banka bu durumda sizden aşağıdaki belgeleri talep edecektir:

  • İkametgâh belgesi
  • Son iki aya ait elektrik, su ve doğalgaz faturası
  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu

Halkbank hakkında merak edilenler

Halkbank Nedir?

Halkbank, 1938 yılında esnaflara kredi vermek amacıyla kurulmuş, günümüzde ülkemizde finans alanda hizmet veren kamusal bir bankadır.

Halkbank Kredi Veriyor Mu?

Halkbank gerek bireysel gerek kurumsal birçok kredi vermektedir. Kredilerin detaylarını yukarıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Halkbank Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Müşterilerin ekonomik zorlukları en olumlu şekilde atlatabilmeleri için Halkbank, olabildiğince düşük faiz oranlı ve ileri ödeme tarihli krediler sunmaktadır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.