SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
1126
417 0

Güne Enerjisiyle Çalıan Otobüs

Güne Enerjisiyle Çalıan Otobüs
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Türkiye yenilenebilir enerji konusunda çalışmalarına devam ederken bu alanda dev bir adım da İETT tarafından geldi. İETT’nin geliştirdiği Güneş enerjisiyle çalışan otobüs Topkapı Garajı’nda düzenlenen bir toplantıyla basına tanıtıldı.

İETT’de görevli Çevre Mühendisi Fatmanur Yılmaz, yapılan proje hakkında Türkiye’de ilk kez güneş paneline sahip bir toplu taşıma aracı geliştirdiklerini belirtti. Yılmaz, “Amacımız yenilenebilir, çevreci ve alternatif yakıtların kullanılabileceğini göstermek ve küresel ısınmaya neden olan zararlı gazların salınımını azaltmak” diye konuştu.

1440273944_img20150822230241.jpg

Güneş panellerinden elde edilen elektrik sayesinde otobüslerin akü ve elektrik sistemlerine bağlı maliyetlerde tasarruf sağlanacağını vurgulayan Yılmaz, pilot olarak üretilen aracın sefere çıkarılacağını kaydetti.

Yılmaz, projeden verim elde edilmesi halinde gelecekte İETT’nin diğer araçlarında da uygulanacağını belirtti. Basın toplantısının ardından güneş panelli ilk otobüs Eminönü hattında sefere çıktı.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Güne Enerjisiyle Çalıan Otobüs konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Güne Enerjisiyle Çalıan Otobüs ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Güne Enerjisiyle Çalıan Otobüs ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.