yükleniyor...

Gündüz Kuşağı Evlilik Programları Devam Edecek!

Gündüz kuşağında yayınlanan evlilik programlarının kaldırıldığını düşünürken,kaldırılan programların 0800’lü arkadaşlık programları olduğu ortaya çıktı. Detaylar haberimizde!

Gündüz kuşağının vazgeçilmezi haline gelen evlilik programları geçtiğimiz gün yayınlanan yeni KHK ile tamamen kaldırılmıştı. Ancak bugün gündeme gelen bir haber ile evlilik programlarının değil arkadaş bulma programlarının yasaklandığı duyuruldu.

Televizyonların kabusu haline gelen ve insanların arasındaki sevgi, saygı , hoşgörünün tamamen arka planda tutulduğu, tamamen maddiyata yönelmiş olan insanların evlilik isteklerini dile getiren evlilik programları yayınlarına üzücü bir şekilde kaldığı yerden devam edecek.

Dün OHAL kapsamında yayınlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bu programların sonununun geldiği duyurulmuştu. Ancak hevesimizin kursağımızda kaldığını söyleyebiliriz. Zira yayın yasağı gelen programların KHK’nın yayınladığı kanundaki evlilik programları değil, “0800”‘lü hatlardaki arkadaş bulma programları olduğu ortaya çıktı.

6112 sayılı “Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu”nda yapılan düzenleme şu şekilde aktarılıyor:

“Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Bu da  şu demek oluyor ki hâlâ gündüz kuşağındaki çilemiz devam edecek. Bir süre daha insanların birbirlerine hakaretlerini aşağılamalarını dinleyeceğiz.

Gündüz Kuşağı Evlilik Programları Devam Edecek! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Gündüz Kuşağı Evlilik Programları Devam Edecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla