yükleniyor...

Gümüş Nasıl Parlatılır

Gümüş Nasıl Parlatılır Genel olarak takı ve süs eşyası olarak karşımıza çıkan gümüş, çok eski dönemlerden beri insanoğlunun kullandığı maden ürünüdür. Beyaz renkli, parlak bir metal olan ve elektriği de iyi ileten gümüş, günümüzde teknoloji ve sağlık alanlarında da birçok yerde kullanılır.Gümüş ile ilgili en sık yaşanan problem ise gümüşün belli bir süre sonra kararmasıdır. Normalde oksitlenmeye karşı dayanıklı olmasına rağmen su ve oksijenin birlikte etkisinden dolayı kararır ve mat bir görünüme bürünürler. Ayrıca fosil yakıtlardan havaya karışan kükürtün de kararmada etkisi vardır. Genel olarak canlı ve göz alıcı özelliğinden dolayı tercih edilen gümüşlerin kararması birçok kişi tarafından hoş karşılanmaz ve hemen gümüş nasıl temizlenir sorusunun yanıtı aranır.Öncelikle, gümüşün kararmaması için hava ile olan temasının kesilmesi önemlidir. Kullanılan eşyalar için bu durum kolay olmasa da, örneğin kullanılmayan takıların, saklanması gereken gümüşlerin mutlaka ağzı sıkı kapalı plastik poşetler içerisinde saklanması gerekiyor.Gümüş yüzük nasıl parlatılır? Gümüş parlatmak için birçok yol olsa da, öncelikli amaç kararmanın önlenmesi olmalıdır. Bu nedenle yüzüklerin kullanımları sırasında kararmalarının önüne geçmek için tırnak cilaları kullanılabilir. Bu yöntemle hem yüzükler parlar hem de cila ile birlikte gümüşün hava ile teması kesilir. Gümüş kolye nasıl parlatılır? Yine bir başka yöntem de gümüşlerin haftada bir defa yumuşak bir bezle silinmesidir. Bu yöntem gümüşün kararmasını tam olarak önleyemese de, kararmaları geciktirir.Alınan tüm önlemlere rağmen gümüşün kararmasının önüne geçilemiyorsa evde uygulanabilecek birçok pratik parlatma yöntemi kullanılabilir. Bu yöntemler sayesinde kararan gümüşler kolayca, yeniden kullanılabilir duruma gelir.

Evde Gümüş Nasıl Parlatılır?

  • Diş macunu, içerisindeki kimyasallardan dolayı gümüş ile reaksiyona girerek parlatmayı sağlar. Kararan gümüşlerinizin üzerine diş macunu sürüp sonra da bir suyun içerisinde yarım saat kadar bekletirseniz, gümüşün rengi açılır. Sudan çıkardıktan sonra iyice kurulamayı unutmayın.
  • Sirkeli su ve karbonat karışımı da birçok kişinin sıklıkla kullandığı kolay ve pratik yöntemlerden biridir. Burada sirkenin asitlik özelliğinden faydalanılmaktadır. Bir kasenin içerisine 2 yemek kaşığı sirke ve biraz da su ekleyin. Daha sonra 2 yemek kaşığı karbonat ekleyin. Yine gümüşlerinizi bu karışımın içerisinde yarım saat bekletirseniz gümüşlerin kararmaları geçecektir.
  • Tuz ve limon suyu karışımı da sirke ve karbonat kadar etkili olan bir başka yöntemdir. Her evde kolaylıkla bulunabilecek bu iki malzeme sayesinde gümüşler parlatılabilir. Bir kasenin içerisine 2-3 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı tuz koyun. Üzerine biraz su ekledikten sonra gümüşleri bu suya daldırabilirsiniz. 1 saat kadar bekletmek yeterlidir.

Evde uygulanabilecek bu tip yöntemlerle eğer hiç uğraşmak istemiyorsanız.  Dışarıda satılan gümüş cilalarından satın alabilirsiniz. Bu tip  cilalar ev tipi uygulamalara göre daha etkilidir. Gümüş cilasını gümüşe sürdükten sonra bir pamuk yardımıyla gümüşünüzü ovabilir ve kolayca parlatabilirsiniz. Ancak bu tip maddelerin kimyasal oldukları unutulmamalıdır. Kullanırken dikkatli olmak ve aşırıya kaçmamak gerekir.

Gümüş Nasıl Parlatılır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Gümüş Nasıl Parlatılır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları