yükleniyor...

GTA 6 Kaldırabilecek Bilgisayar Donanımı Nasıl Olacak

GTA açılımı, Grand Theft Auto olan, açık uçlu, aksiyon ve maceralarla dolu, eğlenceli bir video oyunudur. İlk versiyonu 29 Nisan 2008 tarihinde piyasaya sürülmüş olup, yakın zamanda 6. versiyonu çıkacaktır. Oyun severler ise şimdiden GTA 6 yüklemek için sistem gereksinimlerini araştırmaya başladı. Peki GTA 6 kaldırabilecek bilgisayar donanımı nasıl olacak? GTA 6 kaç GB olacak, hangi bilgisayarlar kaldırır, oyun ne zaman çıkacak ve sistem gereksinimleri neler olacak?  İşte detaylar…

GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili ne yazık ki net bir gün belirtilmiyor. Ancak oyunun 2023 yılında hazır olacağı da söylentiler arasında. Oyun mekaniğinde ise önemli geliştirmeler söz konusu olacak. Oyunun konusu fazla değiştirilmemiş olmakla birlikte, söylentiler GTA 6 ve Vice City hikayelerinin aynı olacağı yönündedir. Elbette ki böyle bir durum söz konusu olsa dahi, aynı hikâyenin farklı zaman dilimlerindeki versiyonu kullanılacaktır.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 daha şimdiden büyük bir kitlenin ilgisini çekti. Oyunu indirmek ve bilgisayarlarına kurmak isteyenler, yüksek sistem gereksinimlerine sahip olması gerektiğinin de bilincinde! Ancak oyun daha piyasaya sürülmediğinden, bazı kriterlere göre olası tahmini sonuçlar elde edilmiştir. Bu sonuçlar şu şekildedir;

Gta 6 hakkında merak ettikleriniz, doğru sistem gereksinimleri ve daha fazlası için GTA 6 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ, FİYATI, KAÇ GB yazımıza göz atabilirsiniz.

GTA 6 Minimum Düzeyde Sistem Gereksinimi


GTA 6 minimum sistem gereksinimine sahip olan bilgisayarlarda, oyunu indirmek ve kurmak kolay olacaktır. Bunun için gerekli olan işletim sistemi Windows 10 ve en az 64 bit olmalıdır. İşlemcinin ise İntel Core i5, 4460 ve de 3,2 GHz/AMD fx-8350 niteliklerini taşıması gerekmektedir. GTA 6 indirmek için ekran kartının en az AMD Radeon R9 390 olması gerekir.  Bu ekran kartına sahip olmayanlar içinse NVIDIA GeForce GTX 970 4GB formatının da yeterli olacağı düşünülüyor. VRAM özelliğinin en az 4 GB, sistem belleğinin en az 8 GB ram, depolamanın en az 100 GB ve de DirectX’in 12 uyumlu grafik kartına sahip olması GTA 6 indirmek ideal olacaktır.

GTA 6 Minimum Düzeyde Sistem Gereksinimi

GTA 6 İndirmek İçin Önerilen Sistem Gereksinimi


GTA 6 oyununu donma ya da kasma gibi problemler olmadan rahat bir şekilde oynayabilmek için önerilen sistem gereksinimine sahip bilgisayarlar kullanılması gerekmektedir. GTA 6 indirmek için önerilen işletim sistemi Windows 10 ve 64 bit iken, işlemcinin de İntel Core İ7-8700K, 3,7 GHz/AMD Ryzen R7 1700 X olması gerekmektedir. Ekran kartının ise; AMD Radeon formatında RX Vega 64 Liquid 8 GB ya da NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti olması yeterli olacaktır. GTA 6 indirip kurmak için önerilen sistem gereksinimlerinden diğerleri ise Vram 8 GB, sistem belleği 16 GB RAM, DirectX’in 12 uyumlu grafik kartı ve de 100 GB depolama alanı şeklindedir. Bu gereksinimleri karşılayan bilgisayarlarda GTA 6 donma ve kasma problemi olmaksızın oynanabilmektedir.

GTA 6 Kaldırabilecek Bilgisayar Donanımı Nasıl Olacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere GTA 6 Kaldırabilecek Bilgisayar Donanımı Nasıl Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla