yükleniyor...

Google’ın eski CEO’su AI konusunda endişeli

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte yapay zeka teknolojisi de günlük hayatımızda daha sık kullanılır hale geldi. Ancak bazı uzmanlar yapay zekanın getirdiği tehlikelere dikkat çekiyorlar. Geçtiğimiz günlerde eski Google CEO’su Eric Schmidt de yapay zekanın varoluşsal bir risk oluşturduğunu ve pek çok insanın zarar görmesine ya da ölmesine yol açabileceğini dile getirdi.

Schmidt’e göre, şu anda ciddi bir tehlike yok. Ancak yakın gelecekte yazılımlardaki güvenlik açıklarının veya yeni biyoloji türlerinin bulunmasına yardımcı olabileceği belirtiliyor. Teknoloji dünyasının usta ismi yapay zekanın kontrol edilmesi ve kötüye kullanılmasının engellenmesi gerektiğini ifade ediyor.

Schmidt’in yapay zekanın kontrol edilmesi için net bir çözüm önerisinde bulunmadığı ortaya çıktı. Ancak yapay zeka konusunda endişelerini dile getiren isimlerle birlikte hareket ediyor. Google’ın şimdiki CEO’su Sundar Pichai, toplumun yapay zekâya uyum sağlaması gerektiğini ifade ederken; OpenAI CEO’su Sam Altman ise yapay zekânın kötüye kullanabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Yapay zeka kullanımı konusunda ortaya çıkan etik sorunların sayısı da artıyor. ChatGPT’nin kopya endişesiyle okullarda yasaklanması ve yapay zekanın verdiği bilgilerin doğruluğu ve hassas verilere erişimi konusunda endişeler, yapay zeka teknolojisinin olası tehlikelerini gündeme getiriyor.

Sonuç olarak, yapay zeka teknolojinin getirdiği pek çok faydanın yanı sıra varoluşsal bir risk de oluşturduğu konusunda ciddi endişeler var. Bu nedenle, yapay zekanın kötüye kullanılmasına karşı önleyici tedbirlerin alınması ve toplumun uyum sağlaması gerektiği belirtiliyor.

Google’ın eski CEO’su AI konusunda endişeli konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google’ın eski CEO’su AI konusunda endişeli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü yapılacaklar listesi uygulama rakı fiyatları