Google’den Çocuklara Özel Doodle

  • 23 Nisan 2015
  • 755 kez görüntülendi.
Google’den Çocuklara Özel Doodle

Google , önemli gün ve olaylarda hazırlamış olduğu doodle adlı ana sayfasını 23 Nisan’da da boş geçmedi.

Google , ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı dolayısıyla bir doodle hazırladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk , 23 Nisan tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak bizleri bağımsızlık yoluna bir adım daha taşımıştı.ulu önder , bu günü dünya çocuklarına barış , sevgi , dostluk ve kardeşlik için armağan etti.

Bu bayram , ilk aşamada yaşanan savaşlarda anne baba veya bir yakınnı kaybeden bir çocuğu sevindirmek amacı gütmekteydi.UNESCO , 1979 yılını Çocuk Yılı ilan edince Türkiye Radyo Televizyon(TRT) kurumu  , 23 Nisan’ı uluslararası bir boyuta taşıdı.

23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-doodle-oldu--5556132

Her yıl yapılan 23 Nisan kutlamalarına sadece ülkemiz Türkiye değil , çok sayıda ülkelerden çocuklar ülkemize bu bayramı kutlamak , doyasıya eğlenmek için geliyor.23 Nisan Çocuk Bayramı’nda çeşitli etkinlikler , gösteriler ve törenler düzenlenmektedir.Ayrıca çocuklar bu güne özel , devlet makamlarında kısa süreliğine koltuklara da oturmaktadır…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ