yükleniyor...

Google’dan Yeni AI Not Defteri: Project Tailwind

Google, senenin ilk etkinliği olan I/O Konferansı sırasında bir dizi yapay zeka projesini duyurdu. Bunlardan biri olan Project Tailwind, şimdilik prototip aşamasında. Bu proje, eğitilmiş dokümanlara göre kişiselleştirilmiş bir not defteri olarak tanımlanabilir. Bu not defteri, öğrencilerin yanı sıra metinlerle çok fazla uğraşan herkes için de kullanışlı olabilir.

Project Tailwind not defteri, yalnızca Google Drive’dan dosyaları seçmenizi sağlar ve uzmanlık sahibi olan bir AI modeli oluşturur. Bu AI not defteri, Steven Johnson gibi yazarlarla birlikte geliştiriliyor ve test ediliyor. AI not defteri, bir dizi çalışma notunu besler ve anahtar konuları ve önerilen soruları dahil olmak üzere bir dizi detay seçer. Bu seçimler, terimler sözlüğü oluşturma gibi detaylandırmalara izin veren bir metin kutusu içinde sunulur.

Project Tailwind, sadece öğrenciler için değil, birçok farklı kaynaktan bilgi sentezleyen kişiler için de uygun bir yazılımdır. Bir makale araştıran yazarlar veya bir dava üzerinden geçen avukatlar için de faydalıdır. AI not defteri, okuduğunuz şeylere ve tüm notlarınıza dayanan bir işbirliği yapmayı mümkün kılar.

Notion not alma uygulaması, bu fikri benimsemiş durumda. Açık kaynaklı AI sahnesi ise Google Drive’ın içeriğine ince ayar yaparak dil modellerini geliştiren geliştiricilerle doludur. Ancak her ne kadar bu proje gelecekteki yapay zeka uygulamaları için bir yol açabilecek olsa da bazı zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Örneğin, hesaplama talepleri oldukça yüksektir ve bu süreç oldukça pahalıdır. Güvenilirlik de bir başka önemli konudur çünkü bu sistemin yanıltıcı bilgi sağlaması olasıdır.

Bu proje, yapay zeka ve dil modelleri alanında büyük adımlar atmaya devam ediyor. Google, yeni AI Labs programının bir parçası olarak Project Tailwind’i test etmek için kaydolabileceğinizi söylüyor.

Google’dan Yeni AI Not Defteri: Project Tailwind konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google’dan Yeni AI Not Defteri: Project Tailwind ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir mastika rakı fiyatı gta 6 sistem gereksinimleri