yükleniyor...

Google Yazılımı Sayesinde Video İçinde Arama Yapılabilecek

Google’ın Cloud Video Intelligence adı verdiği uygulama programlama arayüzü ile video içinde arama yapmak mümkün. Yeni Google yazılımı sayesinde videoların her saniyesinde bulunan nesneler makine öğrenme yöntemi sayesinde tanınabiliyor.

Gelmiş geçmiş en büyük teknoloji şirketlerinden biri Google, yazılım geliştiricilere destek nitelikte olması için kendi servislerinin API’larını geliştiricilere açıyor. Google tarafından yeni yayınlanan API’nın adı Cloud Video Intelligence. Bu API sayesinde video içeriğinde bulunan nesneler makine yardımıyla tanımlanıyor. Bu sayede video içinde arama imkanı oluşuyor. Cloud Video Intelligence ile video içeriğinin her karesi içinde yer alan nesneler tanımlanıyor ve bu nesnelerin ne olduğu, hangi karede ne kadar görüldüğü saptanabiliyor.

google yazılmı

Yazılım geliştiriciler için sunulan bu API ile birlikte daha önce Facebook’ta kullanılan gizli etiket olarak nitelendirilen tanımlar videolarda da yapılabilecek. İlerleyen dönemlerde bu API’nın tam sürümünün kullanıma açılması bekleniyor. Bu uygulama sayesinde bundan böyle videolar içerisinde arama yapma imkanı da olacak.

Google Yazılımı Sayesinde Video İçinde Arama Yapılabilecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Yazılımı Sayesinde Video İçinde Arama Yapılabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla