yükleniyor...

Google Search Labs ile AI ürünleri test edilecek

Google Search Labs: Yapay Zekâ Tabanlı Deneyim

Google, internet aramalarıyla ilişkilendirilen yapay zeka konusunda Microsoft’un gerisinde kalmıştı. Ancak şimdilerde, Google Search Labs adı verilen bir platform ile bu konudaki eksikliğini kapatmaya karar vermiş gibi görünüyor. Yapılan açıklamaya göre platform, kullanıcılara yapay zekâ tabanlı ürün ve servisleri test etme imkânı sunacak.

Platform şu an için sınırlı kapasitede olan sadece üç ürünle test edilmekte. Bu ürünlerden biri olan ve “Üretken Deneyimi Ara” olarak adlandırılan özellik, yapay zekâyı Google Arama motoruna entegre ediyor. Yapılan açıklamaya göre bu özellik, bilgileri hızlı bir şekilde bulmamızı ve anlamamızı sağlıyor.

“Code Tips” isimli özellik, geniş dil modellerini kullanarak küçük kod tavsiyeleri sunuyor ve “daha hızlı ve daha akıllı kod yazmak için püf noktaları” veriyor. Kullanıcılar, Java, Go, Python, Javascript, C++, Kotlin, Shell, Docker ve Git gibi programlama dilleri hakkında yanıtlar alabiliyor.

Test edilen bir diğer özellik ise “Tablolara Ekle” olarak adlandırılıyor. Bu özellik sayesinde arama sonuçları doğrudan elektronik tablolara eklenebiliyor. Örneğin bir tablolar belgesi üzerinde tatil planı yapıyorsanız doğrudan Google Arama sonuçları üzerinden belgeye bağlantı yerleştirilebiliyor.

Google Search Labs, Google’ın tüm ürünlerini geliştirme potansiyeli taşıyor. Ancak arama motoru, internet devinin ana fonksiyonu ve birinci gelir kalemi olma niteliğini taşıyor. Google Search Labs ile yapay zekâsının yeteneklerini arama deneyimiyle nasıl birleştirdiğini görme şansı elde edebilirsiniz.

Google, Microsoft’tan bir adım geride kalsa da Google Search Labs platformu ile hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı. Yapay zeka konusundaki gelişmeleriyle birlikte Google, internet aramalarının ötesinde daha fazla alanda kullanıcılarına yapay zekâ deneyimleri sunacak gibi görünüyor.

Google Search Labs ile AI ürünleri test edilecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Search Labs ile AI ürünleri test edilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Sportboss Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz too many requests ne demek adet geciktirici ilaç isimleri nabızdan hamilelik testi