yükleniyor...

Google Plus ile Google Platformlarından Ayrılacak

Google yatığı bir değişiklik ile YouTube için oturum açmak isteyenlere artık Google Plus’ı zorunlu tutmuyor. Benzer şekilde diğer Google hesapları da Google Plus hesabını zorunlu kılmayacak.

Google hizmetlerinden yararlanabilmek için önceden kullanıcının bir Google+ hesabı olma zorunluluğu vardı. Sosyal ağın kullanıcı sayısını artırmak için başvurulan bu yöntem kullanıcıların pek de hoşuna gitmemişti. Sonunda bu zorunluluk konusunda Google pes etmek zorunda kaldı.

Google’ın fotoğraf ve paylaşım bölümü başkan yardımcısı Bradley Horowiz konu hakkında şöyle konuştu:

İnsanlar bize tek hesap üzerinden tüm Google öğelerine ulaşmanın hayatı çok daha kolay kılacağını söylediler. Ancak kullandığınız tüm Google uygulamalarında Google+ profil kimliğinizin kullanılmasının anlamsız olduğunu da duyduk.

google plus

google plus

Google Plus ilk olarak 2011 yılında reklam gelirlerini ve trafiğini giderek artıra  sosyal medya devi Facebook’u duraklatmak amaçlı kullanıcıya sunulmuştu. Birçok çevre tarafından Marc Zuckerberg’in sosyal ağı karşısında gerçek bir tehdit olarak değerlendirilmişti. Ancak Google’ın milyonlarca kullanıcısını çeşitli yollarla sosyal ağa zorla üye yapma çabalarına karşın bu gerçekleşmedi.

Google Plus’tan ilk ayrılacak servis YouTube olacak. Bunun için de çalışmalara çoktan başlandı. Youtube kullanıcılarının videolara yaptıkları yorumlar bundan böyle Google Plus profillerinde yayınlanmayacak.

Google’ın yaptığı bu hareket Google Plus’ı yalnız bırakacak yani Google hizmetlerinin yardımı olmada  kendi başına ayakta kalması gerekecek.

Google Plus ile Google Platformlarından Ayrılacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Plus ile Google Platformlarından Ayrılacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Shameless Izle American Horror Story Izle Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler too many requests ne demek yapılacaklar listesi uygulama demon slayer izle