Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Google Play Store, kullanıcıların uygulama aramalarından sonra ‘Yükle’ butonunu kaldırdı.

Google Play Store, kullanıcıların uygulama aramalarında ‘Yükle’ butonunu kaldırdı. Bu yeni değişiklik, kullanıcıların daha fazla bilgi edinmek veya diğer seçenekleri keşfetmek için uygulamanın detay sayfasına yönlendirilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Artık arama sonuçları sayfasında yalnızca uygulama adı, yıldız puanı ve kullanıcı yorumları gibi temel bilgiler görüntülenecek. Bu sayede kullanıcılar, uygulama hakkında daha fazla ayrıntıya erişebilecek ve doğru uygulamayı indirme kararını daha bilinçli bir şekilde verebilecekler. Google, bu değişikliğin kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflediğini belirtiyor.

Google Play Store, kullanıcıların uygulama aramalarından sonra ‘Yükle’ butonunu kaldırdı. Google Play Store, kullanıcıların uygulama aramalarında ‘Yükle’ butonunu kaldırdı. Bu yeni değişiklik, kullanıcıların daha fazla bilgi edinmek veya diğer seçenekleri keşfetmek için uygulamanın detay sayfasına yönlendirilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Artık arama sonuçları sayfasında yalnızca uygulama adı, yıldız puanı ve kullanıcı yorumları gibi temel bilgiler görüntülenecek. Bu sayede kullanıcılar, uygulama hakkında daha fazla ayrıntıya erişebilecek ve doğru uygulamayı indirme kararını daha bilinçli bir şekilde verebilecekler. Google, bu değişikliğin kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflediğini belirtiyor.

ABONE OL
22 Ağustos 2023, 05:31:16

Google Play Store, kullanıcıların fark ettiği bir tasarım değişikliğiyle gündeme geliyor. Arama sonuçlarında yer alan “Yükle” butonu kaldırılmış durumda. Bu durum, uygulama indirmeyi zorlaştırıyor ve kullanıcıların daha fazla dokunuş yapmasını gerektiriyor. Google Play Store, arama sonuçları için tasarım yeniliklerine gidiyor gibi görünüyor. Şu anda uygulama araması yapıldığında her sonucun yanında bir “Yükle” butonu bulunuyor ve bu sayede kullanıcılar uygulamaları kolayca indirebiliyor. Ancak bazı kullanıcıların bildirdiğine göre, bu butonlar kaldırılmış durumda. Örneğin, “PDF okuyucu”, “haber” veya “tarayıcı” gibi aramalarda artık yükleme butonları görülmüyor. Bu durum, uygulamayı indirmek için daha fazla dokunuş yapmayı gerektiriyor. Hatta belirli aramalarda bile “Yükle” butonunun hiç görülmediği bildiriliyor. Kullanıcılar, üst kısımdaki reklamları atlayıp uygulamayı seçmeleri ve sonra uygulama sayfasından indirmeleri gerekiyor. Ancak bazı aramalar için hala bu butonun görülmesi mümkün. Örneğin, “Adobe Acrobat” gibi popüler uygulamaları bu şekilde indirmek mümkün. Google, uygulamayı indirmeden önce daha fazla ayrıntı göstermeyi tercih ediyor. Ancak bu tasarım değişikliği henüz küresel olarak sunulmadı. Bu değişiklik, yanıltıcı veya sahte uygulamaların arama yoluyla indirilmesini önleyebilir. Ancak Android kullanıcıları, bu yeni tasarımdan pek memnun değiller. Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak (Foto – Haber): https://shiftdelete.net/google-play-store-arama-tasarimi
İçerikler yeniden haberleştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments