Technosfer

Google Pixel Çağrı Filtreleme

Spam çağrıları almak çoğu insanı rahatsız eder. Bu istenmeyen çağrıları Google Pixel telefonlar için ücretsiz “Ekranlı Arama” özelliğiyle tarayarak gizliliğinizi koruma şansı verir.

Bir spam araması aldığınızı düşündüğünüzde veya hatta kimin telefonda olduğunu bilmediğinizde, aramayı kabul etmek için kullanılan yeşil düğme yerine bir “Ekran Araması” düğmesine basarsınız. Google Asistan, sizin tarafınızdan, diğer tarafta kişiyi aramayı izlediğinizi bildirerek ve arayan kişiden kendisini tanımlamasını ve aramanın amacını tanımlamasını isteyerek sizin adınıza cevap verir. Canlı olarak dinleyebilir, istediğiniz zaman cevaplayabilir veya çağrı ekranında oluşturulan otomatik bir konuşma metni ile takip etmeye devam edebilirsiniz. Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyorsanız veya yalnızca tekrar iletişim kurulmasını istemiyorsanız, seçebileceğiniz kullanışlı bir “Spam Bildir” düğmesi vardır ve bundan sonra Google Asistan, numaranızın listesinden çıkarılmasını isteyecektir.

Aramaları tarama özelliği varsayılan olarak tüm Pikseller için etkindir, ancak özellikten daha fazla yararlanmanıza yardımcı olabilecek birkaç ayar vardır. Ve daha önce de belirttiğim gibi, bu özellik yalnızca Google Pixel telefonlarda kullanılabilirken, bir Pixel 4 veya Pixel 3A’ya sahipseniz, şüpheli spam arayanlara karşı birkaç özellik daha vardır. Her nesil Pixel telefon için nasıl çalıştığı ile ilgili adımları inceleyeceğiz.

Aramaları Pixel, Pixel 2 ve Pixel 3’te görüntüleme

Aramaları Google Pixel 3A ve Google Pixel 4’te görüntüleme

Exit mobile version