yükleniyor...

Google Pixel 2 Tanıtıldı!

San Francisco’da düzenlenen bir etkinlikte yeni Google ürünleri tanıtıldı. Google Pixel 2 özellikleri ve satış fiyatı belli oldu.

Son günlerde oldukça konuşulan Google’nin yeni amiral gemisi Google Pixel 2 bugün San Francisco’da düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı.

Etkinlik kapsamında tanıtılan bir çok yeni Google ürünüyle birlikte herkesin merak ettiği Pixel 2 de tanıtıldı. Cihazın sahip olduğu tüm teknik ve donanımsal özellikler de netlik kazandı.

5 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip OLED ekranı ekranı ile gelen cihaz Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Yeni amiral gemisinin işlemci ve grafik birimlerinde Qualcomm Snapdragon 835 ve Adreno 540 bulunmakta.

4 GB RAM kapasitesi bulunan cihazın 64 ve 128 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunan iki farklı sürümü var. Arkada 12 MP, OIS destekli ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip kamera bulunurken, ön kamera 8 MP ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip.

4K video kayıt desteği sunan akıllı telefon, Full HD çözünürlükle yapılan çekimlerde 120 fps ve HD çözünürlüklü çekimlerde ise 240 fps video kaydı yapma özelliğini barındırıyor.

Kamera noktasında ilgi çekici bir özellik ise Portre modu. Apple’ın iPhone 7 Plus cihazları ile birlikte ortaya çıkan ve oldukça beğenilen fotoğraf çekme özelliği Pixel 2 cihazında da yazılımsal olarak kullanıcılara sunuluyor.

2700 mAh pil ömrü sunan cihaz beklendiği gibi yeni Android sürümü Android 8.0 Oreo ile satışa sunulacak. Bluetooth 5, NFC, USB Type-C gibi bağlantı seçenekleri bulunan cihazın ağırlığı ise 143 gram.

Sahip olduğu IP67 sertifikası ile 1 metre derinlikte bir suda 30 dakika durabiliyor.

Google’nin yeni amiral gemisi Pixel 2’nin 64 GB depolama alanı sunan cihazı 649 dolar olarak belirlenirken 128 GB depolama alanı sunan cihazı ise 750 dolar fiyat etiketine sahip oldu.

Google Pixel 2 Tanıtıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Pixel 2 Tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla