yükleniyor...

Google Ölçüm Uygulaması: Measure

Google, artırılmış gerçeklik desteği sunan ölçüm yapabileceğiniz uygulaması Measure’ı Android işletim sistemli cihazlarda kullanıma sundu.

Artırılmış gerçeklik konusunda her geçen gün yeni bir gelişme yaşayan teknoloji dünyası bu sefer de Google’ın yeni mobil ölçüm uygulaması Measure ile bizleri şaşırttı.

Apple’ın iOS 12 lansmanı esnasında tanıttığı ölçüm uygulaması Measure’ın tanıtımının ardından Google cephesinden de bir hamle geldi. Google kendi alt yapısını kullanarak artırılmış gerçeklik desteği sunan ölçüm yapmayı sağlayan uygulama Measure kullanıma sunuldu.

Apple tarafından piyasaya sürülen Measure uygulamasının ardından gelen Google ürünü sadece Android işletim sistemli cihazlar için kullanıma sunuldu. Android işletim sistemli cihazlara sahip olan kişiler bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanma imkanına sahip. Measure uygulaması sayesinde desteklediği artırılmış gerçeklik özelliği ile birlikte istediğiniz bir yerin ya da nesnenin boyutunu ölçebilirsiniz.

Uzunluk ve yükseklik ölçümlerini kullanıcılarına sunan Measure uygulamasının kullanımı ise oldukça basit. Boyutunu ölçmek istediğiniz yeri belirledikten sonra yükseklik veya uzunluk seçeneklerinden bir tanesini seçerek istediğiniz şekilde uzunluk bilgisi alabilirsiniz.

Uygulamayı kullanırken ayarlar sekmesinde yer alan uzunluk birimlerinden metre veya feet seçeneklerinden birini seçerek ihtiyacınız olan birim ölçüsünde nesnenin boyutu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ölçüm yapmak için Measure uygulamasını kullanmak isteyen Android kullanıcıları sadece canlı görüntü üzerinden ölçüm yapmak zorunda değiller. Önceden çekilmiş bir fotoğraf üzerinde de bulunan herhangi bir nesnenin boyutlarına ulaşabilirler.

Android işletim sistemli cihazlar için uygulamaya sunulan Google’ın ölçüm uygulaması Measure’ı indirmek isteyen kişiler buradan ulaşabilirler.

Google Ölçüm Uygulaması: Measure konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Ölçüm Uygulaması: Measure ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.