yükleniyor...

Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu !

Google Now, bildiğimiz gibi yabancı ülkelerde etkin olan bir sistem ve bir nevi asistan diyebiliriz. Google Now sonunda Türkiye’ye tamamen Türkçe bir şekilde sunuldu. Google Now hakkındaki detaylar haberimizde..

image

Google Now, Apple’ın Siri’sine ve Microsoft’un Cortana’sına rakip olarak kendi asistanını çıkarmış ve uzun süredir kullanılmaktaydı. Türkiye’de bu servis aktif değildi ve Google sonunda bu servisi ülkemize sundu.

Google, son güncellemesiyle beraber kullanıcılarına daha rahat bir kullanım sunmayı hedeflediğini rahatça söyleyebiliriz. Güncelleme aslında bize kullanım sunuyor fakat en önemli özellik olarak `OK Google` seslendirmesi hala Türkçeleşmiş durumda değil ve bununla birlikte bunu söyleyerek telefonunuzu açmak için Google’ın uygulamasından ayarlara girerek dili ingilizceye çevirip bu işlevi kullanmanız mümkün.

image

Yol tarifi alabilir veya trafik durumunu öğrenebilir, arama yapabilir, alarm kurabilir, not alabilir, hava durumu hakkında bilgi edinebilir ve kişileri arayabilirsiniz.

Google Now kartlarını ayarlardan yine kart menüsünden ayarlayabiliriz.

Mert Büyük

Technosfer

Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı İzmir Nöbetçi Noterler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir yapılacaklar listesi uygulama subdomain mi klasör mü marla makaron filtre fiyatları tarhana ekşi olursa ne yapılır demon slayer izle