SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
2284
846 0

Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu !

Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Google Now, bildiğimiz gibi yabancı ülkelerde etkin olan bir sistem ve bir nevi asistan diyebiliriz. Google Now sonunda Türkiye’ye tamamen Türkçe bir şekilde sunuldu. Google Now hakkındaki detaylar haberimizde..

image

Google Now, Apple’ın Siri’sine ve Microsoft’un Cortana’sına rakip olarak kendi asistanını çıkarmış ve uzun süredir kullanılmaktaydı. Türkiye’de bu servis aktif değildi ve Google sonunda bu servisi ülkemize sundu.

Google, son güncellemesiyle beraber kullanıcılarına daha rahat bir kullanım sunmayı hedeflediğini rahatça söyleyebiliriz. Güncelleme aslında bize kullanım sunuyor fakat en önemli özellik olarak `OK Google` seslendirmesi hala Türkçeleşmiş durumda değil ve bununla birlikte bunu söyleyerek telefonunuzu açmak için Google’ın uygulamasından ayarlara girerek dili ingilizceye çevirip bu işlevi kullanmanız mümkün.

image

Yol tarifi alabilir veya trafik durumunu öğrenebilir, arama yapabilir, alarm kurabilir, not alabilir, hava durumu hakkında bilgi edinebilir ve kişileri arayabilirsiniz.

Google Now kartlarını ayarlardan yine kart menüsünden ayarlayabiliriz.

Mert Büyük

Technosfer

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google Now Kartları Türkiye'ye Sunuldu ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.