yükleniyor...

Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Geldi

Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Google sıralamaları üzerinde bir etkisi olup olmadığını görmek için sitenizi gözden geçirmenin zamanı geldi.Google, Pazartesi günü Twitter aracılığıyla “Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Tamamlandı” açıklamasını yaptı.2 Hafta Sürdü; Google, bu temel güncellemenin kullanıma sunulmasının “tam olarak kullanıma sunulması bir ila iki hafta” alacağını söylemişti. Bu güncelleme 4 Mayıs 2020’de başladı ve 18 Mayıs 2020’de de tamamlandı. Öngörüldüğü gibi tam olarak 2 hafta sürdü.Büyük bir güncellemeydi; Bu güncellemenin elde ettiğimiz verilere dayanarak (Google aramalarıyla ilgili verileri analiz etme konusunda uzmanlaşmış birkaç şirketten verilere baktık), çok büyük bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz.Analitiklerinizi gözden geçirin. Şimdi bu güncellemenin sitenizde bir etkisi olup olmadığını görmek için analizlerinizi gözden geçirme zamanı. Gerçek şu ki, güncellemenin olumsuz ya da olumlu bir etkisi olsaydı zaten fark etmiş olacaktınız. Ancak, bu kullanıma sunmanın tamamlandığını bildiğimize göre, bu güncellemenin siteleriniz üzerindeki tam etkisini analiz etmek gerekmektedir.Güncellemeden siteniz etkilendiyse; Google, geçmişte temel bir güncellemeden olumsuz etkilendiyseniz nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Kurtarmak için belirli bir işlem yoktur aslında, olumsuz bir sıralama etkisi sayfalarınızda bir sorun olduğunu gösterebilir. Google, sitenizin temel bir güncellemenin etkisine girip girmediğini anlamak için bir soru listesi sundu. Bir sonraki yazımızda bu soruları irdeleyeceğiz.Sitenizin görmüş olabileceği herhangi bir algoritmik isabeti tersine çevirmek için ne yapmanız gerektiğini izole etmek genellikle zordur. Google temel güncellemeleri söz konusu olduğunda, bunu yapmak daha da zordur. Bu veriler ve önceki deneyim ve tavsiyeler bize gösteriyor ki, bu temel güncellemelerin geniş ve birçok genel kalite sorununu kapsamasıdır.  Bu nedenle, sitenize çekirdek bir güncelleme geldiğinde, genellikle geri adım atmanız, genel web sitenizin daha geniş bir görünümünü almanız ve siteyi genel olarak geliştirmek için neler yapabileceğinizi görmeniz önerilir.

Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Geldi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla