Google Maps iOS Platformuna 4 Yeni Özellik Eklendi !

  • 23 Mart 2015
  • 1.108 kez görüntülendi.
Google Maps iOS Platformuna 4 Yeni Özellik Eklendi !

Google eski bir android kullanıcısı olarak iOS platformunu kendi platformundan daha fazla düşündüğünü düşünüyordum. İphone kullanmaya başlayınca bunun doğru olduğunu anladım , iOS kullanıcılarını da etkilemeye çalışıyor. Ve iOS platformu için yepyeni 4 özellik ekledi .

Google-maps-techmeupDOTnet

 

1- Daha Hızlı ve Akıllı Komutlar

Bu uygulamada Google küçük ve çetin şartlara karşı yeni komutlar getirdi. Bu sayede daha hızlı bir şekilde istediğimiz yeri bulabileceğiz.

2- Tüm Sayfa Boyutuyla Gösterme

Artık uygulamayı hiçbir komut görmeksizin ekrana tamamen boyutlayarak görebilecek ve yönetebileceğiz. Bu gerçekten lazımdı diye düşünüyorum çünkü ne kadar görme alanı, o kadar çabuk yer bulma işlemi.

google-maps-track

3-Büyük Caddelere Farklı Renklendirme

En çok ilgi çeken ve kalabalık caddeleri daha farklı renklerle göreceğiz artık. Bu sayede bu farka vararak mesela trafik yönümüzü değiştirebilir veya takılmak için o caddeleri tercih edebiliriz. Özellikle açık mavi renk artık kalabalık caddeleri gösterecek.

4- En Çok İlgi Gören Restorantlar 

Artık akıllı bir komut gibi sayebileceğimiz Google tarafından en çok ilgi çeken ve öneri alan restorantlarıda o bölgeyi araştırdığımız zaman direkt karşımızda görebileceğiz. Aslında Foursquare ve Yelp gibi uygulamalar bu ihtiyaçlarımızı rahatça karşılıyorlar fakat yol tarifi içinde Google Maps’in biçilmiş kaftan olacağı aşikar.

Google Maps’e eklenen özellikler sizi tatmin etti mi ? Yorumlarınız bizim için önemli , paylaşırsanız seviniriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ