yükleniyor...

Google Klavye Güncellendi

Google Android platformunda oldukça yaygın kullanılan Google klavye uygulamasını güncelledi. Güncelleme ile yeni özellikler getirildi.

Android platformunda popüler klavye uygulaması olan Google Klavye geçtiğimiz Mart ayında 5.0 sürümüne güncelleyen Google, günümüzde çıkan büyük ekranlı telefonların kullanımı için kolaylık sağlamayı hedefliyordu. 5inç  ve 5 inçlikten büyük modellerin tek elle kullanımı biraz zor olduğu için yeni güncellediği klavyeyi kullanıcı dostu bir yapı ile geliştirdi.

Aradan geçen iki üç aylık bir süreçten sonra Google, Google Klavye’nin 5.2 sürümünü duyurdu. Bu sürüm ile birlikte gelen en büyük yenilik yeni işletim sistemi olan Android N için uygulama tarafında hazırlıkların başlamış olması. Çünkü Google, bu yeni güncellemeyi çıkaracağı Android’in yeni sürümü Nougat ile de senkronize bir şekilde sunması gerekiyor. Bu yüzden Google Play Store üzerinde bulunan uygulamalarını güncelleyecek.

Güncellemenin Android N sürümü ile uyumlu çalışmasının haricinde bir de tema özelliği sunuyor. Çeşitli tema sürümleri içeren bu güncelleme ile klavyenizi dilediğiniz gibi şeklini ve görünümünü değiştirerek kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar sürekli aynı modeldeki klavyeyi kullanmak zorunda kalmayacaklar.

google klavye

Ayrıca klavye için sağlanan tema değişikliği özelliği ile birlikte arka plan resmini de değiştirilebilir hale getiriyor. Play Store’dan indirilen çeşitli klavye uygulamalarında uzun bir süredir kullanılan bu özellik Google’ın yeni güncellemesi ile birlikte kendi klavye uygulamasına da getirildi. Artık dilediğiniz gibi klavyenizin arka planını değiştirebilirsiniz.

Berkay Eke / Technosfer

Google Klavye Güncellendi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Klavye Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla