yükleniyor...

Google Kendi Telefonunu Üretecek!

Bilindiği üzere uzun zamandır Google, Nexus cihazlarını birçok teknoloji deviyle anlaşarak piyasaya sürüyordu. Bu yıl için ise uzun zamandır HTC ile anlaşıldığı yönünde haberler görülüyordu. Ancak Google’ın atacağı yeni adım ise bunların çok aksi yönünde. Yeni gelen iddialara göre Google artık cihazlarını kendisi üretecek.

Google akıllı telefon piyasasında Nexus cihazları ve Android One projesiyle ön planda. Ancak bu kez gelen yeni haberlerde bu cihazları başka markalara ürettirmek yerine kendisi üretecek. Zira telefon piyasası için uzun süredir çalışmaları bulunan Google’ın, şirket içerisinde Motorola Mobility’nin eski başkanını bulundurması bir avantaj.Ancak Google kendi telefonunu üretmesinin dışında başka çalışmalara da yön verecek. Hali hazırda bir Nexus serisi bulunan Google’ın bu seriye devam edeceği de söyleniyor.

Google’ın kendi telefonunu üretecek olması aslında Apple’a karşı bir hamle olarak değerlendirilebilir. Çünkü normal şartlarda verilecek güncellemeyi öncelikle telefon üreticisi markayla görüşen Google’ın artık böyle bir ihtiyacı kalmayacak ve kendi üretimi cihazına çok daha hızlı bir şekilde güncellemesini dağıtabilecek.

Henüz hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan cihaz ile ilgili çıkış tarihi olarak ise yıl sonu işaret ediliyor.

Utku Can Barut – Technosfer

Google Kendi Telefonunu Üretecek! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Kendi Telefonunu Üretecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Kayseri Nöbetçi Noterler Abdül Ne Demek dijital platform ne demek too many requests ne demek nabızdan hamilelik testi 2006 kaç yaşında