yükleniyor...

Google HTC'yi Satın Alıyor!

Google, uzun zamandır batmamak için çaba sarf eden HTC’nin akıllı telefon bölümünü satın almak üzere. Şirket bu hamlesiyle kendi akıllı telefonlarını daha rahat çıkarmayı planlıyor.

HTC’nin piyasaya sunduğu akıllı telefonların kalitesi tartışmasız. Ancak şöyle bir problem var ki bu büyük şirket son yıllarda ciddi derecede zarar ediyor. Şirkette bu zarar karşısında ne yapacaklarının planlarını yapmakla meşgul.

HTC ve Google ortaklığı, Nexus model cihazlardan beri iyi. Commercial Times’ta yayınlanan habere göre Google ile HTC, HTC’nin akıllı telefon bölümünün satılması konusunda anlaşmaya yakın durumdalar. Ancak henüz kesinleşen bir durum söz konusu değil. Google ise bu hamlesinin yanı sıra Motorola’yı Lenovo’ya satma gibi bir durumu söz konusu olabilir.

HTC’nin üst düzey telefonlarındaki kalitesi tartışmasız bir gerçek. Google’da bu durumu göz önünde bulundurarak şirketi satın almasıyla birlikte HTC’nin yalnızca 1-2 telefon üzerinde çalışacak olmasıyla daha kaliteli telefonlar üretebileceğini düşünüyor. Yeni Pixel cihazların da HTC tarafından üretileceği düşünüldüğünde Google böyle bir hamle yapması, şirketin işini sağlama aldığı bir politika izleyeceğini gösteriyor.

HTC gibi bir markanın bu denli çöküşü hayli üzücü. Fakat bir yandan da Google markası adı altında yapılacak cihazların kalitesinin artacak olması da bizleri bir hayli memnun edecektir.

Google HTC'yi Satın Alıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google HTC'yi Satın Alıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla