yükleniyor...

Google Home uygulamasının yeni yüzü dağıtımda

Akıllı Evler İçin Yenilenen Google Home Uygulaması

Teknolojinin evlerimizde de kendine yer bulmasıyla birlikte, akıllı ev cihazlarının kullanımı da giderek artıyor. Google ise bu alanda öncü firmalardan biri olarak, Home uygulamasını yeniledi. Bu sayede Android kullanıcıların akıllı ev cihazlarıyla etkileşimi daha da geliştirildi.

Google Home uygulamasının yeni tasarımı, iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Yeni tasarımında, kullanıcıların daha önce de aşina oldukları beş sekmeli bir görünüm yer alıyor. Bu sekmeler; favoriler, cihazlar, hareketler, otomasyon ve ayarlar olarak sıralanmış durumda. Kullanıcılara daha kolay ulaşabilmesi için, favoriler sekmesi uygulamanın ana ekranı olarak tasarlanmış.

Favoriler sekmesinde kullanıcılar, sık kullandıkları cihazları, hareketleri ve otomasyonları için interaktif kareler ekleyebiliyor. Örneğin, bir odanın ışıkları veya sıcaklığı da bu sekmelerden ayarlanabiliyor. Ayrıca, cihazlardan birinde video veya ses oynatılıyorsa medya kontrolleri penceresi açılıyor. Ekranın üst kısmındaki çubukta ise, klima, Wi-Fi kontrolü, kameralar ve ışıklar gibi ortak kullanım unsurları gösteriliyor.

Cihazlar sekmesi, kullanıcının bağladığı cihazları odaya göre düzenlenmiş olarak gösteriyor. Hareketler sekmesi, termostatınızın zaman içindeki etkinliği veya kamera olayları gibi cihazlarınızda nelerin değiştiğini görmenize imkan tanıyor. Ayrıca, bildirimleri tek bir yerde toplayan bir gelen kutusu da burada yer alıyor.

Otomasyon sekmesi, birden çok cihazda çalışan rutinler oluşturmak için varsayılan nokta işlevi görüyor. Otomasyon sekmesinde rutin programlama veya anında etkinleştirme yapılabiliyor. Ayarlar sekmesi ise ihtiyaç duyulan her şeyi tek bir yere topluyor.

Google Home iOS uygulaması, Matter akıllı ev standardı desteğiyle birlikte yenilendi. Böylelikle iPhone üzerinden Matter uyumlu cihazlarınızı ayarlamak ve yönetmek mümkün hale geldi. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için telefonda iOS 16.5 sürümünün yüklü olması gerekiyor. Google Home Wear OS uygulaması da yakın bir tarihte kullanıcılara sunulacak.

Sonuç olarak, Google Home uygulamasının yenilenmesiyle akıllı evlerdeki cihazlarımızı daha kolay bir şekilde yönetebiliyor ve bu sayede hayatımızı daha da pratik hale getirebiliyoruz.

Google Home uygulamasının yeni yüzü dağıtımda konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Home uygulamasının yeni yüzü dağıtımda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Shameless Izle Kütahya Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Aba Nedir sosyal medya faydaları mastika rakı fiyatı rakı fiyatları Market Fiyatları