yükleniyor...

Google Hesabı Otomatik Silme Yöntemi

Google hesabı , dijital etkinliğinizle ilgili en fazla veri miktarına sahip hesaplardan biri olabilir. Hesabınıza bağlı uygulama ve hizmetlerin çokluğu ile, Google ile ilgili herhangi bir şeyden uzak kalan biri olmadığınız sürece hesabınızın hayatınızda önemli bir rol oynadığını inkar etmek imkansızdır. Peki, hesabı kullanmadığınızda hesabınıza ne olacağını merak ettiniz mi?

Bununla birlikte, Google hesabınızı kullanmayı bıraktığınızda veya talihsiz ve kaçınılmaz ölüm olayında neler olacağını yapılandırmanıza olanak tanıyan “etkin olmayan hesap Yöneticisi” adlı bir araç sunar. Bugün, hesabınızı silmek için etkin olmayan hesap Yöneticisini nasıl kuracağınıza bir göz atacağız.

Google

Etkin Olmayan Google Hesabınızı Otomatik Silme

  1. Hesabınıza giriş yapın, yan menüden “veri ve kişiselleştirme” ye geçin ve “verileriniz için bir plan indirin, silin veya plan yapın” bölümünden hesabınız için bir plan seçin.
  2. Artık etkin olmayan hesap Yöneticisi açılış sayfasını göreceksiniz ve bu özellik hakkında kısa bir açıklama bulabilirsiniz. Devam etmek için Başlat düğmesine tıklayın.
  3. Google şimdi sizden hesabınızın devre dışı kabul edileceğiniz bekleme süresini belirlemenizi isteyecektir. Mevcut bekleme süresi seçenekleri 3 ay, 6 ay, 12 ay veya 18 aydır. Daha fazla devam etmek için e-posta adresinizi onaylamanız ve telefon numaranızı doğrulamanız gerektiğini unutmayın.
  4. Bir sonraki adımda, hesabınız etkin olmadığında 10 kişiye kadar bildirim yapma seçeneği bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sevdiklerinizin Hesap verilerinize erişmesine izin verebilirsiniz. Güvenilir kişilerinizin e-posta adresini girmek için kişi Ekle’yi tıklayın. Güvenilir kişiler, verilerinizi indirmek için 3 aya sahip olacak, örneğin Google Fotoğraflar’daki görüntüleri indirmek için 3 ayınız olacak.
  5. İlgileniyorsanız, hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra gönderilecek bir otomatik cevaplama mesajı ayarlayabilirsiniz. Otomatik yanıt iletisi yapılandırmak için Otomatik Yanıt düğmesine tıklayın.
  6. Son olarak, etkin olmayan hesabınızı otomatik olarak silmek için “Evet, etkin olmayan Hesabımı Sil” seçeneğine basın. Hesap devre dışı bırakıldıktan üç ay sonra silinir.
  7. Hesap silme tercihlerinize genel bir bakış elde etmek için planı Gözden geçir düğmesini tıklayın ve tercihlerinizi kaydetmek için planı Onayla’yı tıklayın.

Google Hesabı hakkında merak edilenler

Google Hesabı Otomatik Silme Yöntemi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Hesabı Otomatik Silme Yöntemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru American Horror Story Izle Kütahya Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Abdül Ne Demek subdomain mi klasör mü rakı fiyatları marla makaron filtre fiyatları nabızdan hamilelik testi 2006 kaç yaşında 52 hafta kaç ay