yükleniyor...

Google Haritalar'da Yol Kaybetmeye Son!

Google Haritalar uygulaması son günlerde yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Bu güncelleme sayesinde artık trafikte sapak kaçırma derdi ortadan kalkıyor.

Google Haritalar uygulaması son günlerde yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Bu güncelleme sayesinde artık trafikte sapak kaçırma derdi ortadan kalkıyor.

Google, Haritalar uygulaması için geliştirdiği yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına yanlış yola sapma ya da dönecekleri sapağı kaçırma gibi dertlerden kurtarıyor. Android kullanıcıları için geliştirilen bu güncelleme ile birlikte artık yol tarifi konusunda harita üzerinden değil ilerlediğiniz yol üzerindeki yol çizgileri üzerinden ilerleme sağlanacak. Bu özellik Google Haritalar’ın web sürümünde bu özellik bir süredir kullanılıyordu. Mobil platformda da aktif hale gelmesi kullanıcılar için güzel bir deneyim olacak.

    

Sizin için gitmek istediğiniz yere yol tarifi yapılırken sokak görüntüleri olmayacak. Normal zamanda harita üzerindeki Street View özelliğinde olduğu gibi yollar boyunca ilerlediğiniz yerlerin görüntüleri size yansıtılacak ancak verilerin yetersiz olduğu yerlerde metinsel şekilde yol tarifi verilecek.

Ancak bu özelliğin bir kötü yanı var. Görseller yalnızca navigasyon özelliği kullanılmadığı zaman kullanılabilecek. Yani gitmek istediğiniz yere yeni güncelleme özelliğini kullanmak için yol tarifini başlat seçeneğini kullanmamanız gerekiyor.

Bu yeni yol tarifi özelliğinin en önemli faydası belirsiz kavşaklar için gösterilen sokak görüntüleri olacak. Bu durum da ilerde yol tariflerinin bizzat sokak görüntülerinden yapılacağını gösteriyor.

Güncellemenin şu an için ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor ancak kısa bir süre içerisinde hem iOS işletim sistemi için hem de Android işletim sistemli cihazlar için Google Haritalar uygulamasının güncelleneceği aşikâr.

Google Haritalar'da Yol Kaybetmeye Son! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Haritalar'da Yol Kaybetmeye Son! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla