Google GBoard Dünyanın En İyi Klavyesi Oldu!

Dünya’nın en büyük akıllı telefon işletim sistemleri üreticisi Google, GBoard üzerinde yapmış olduğu güncelleme ile artık çok daha gelişmiş ve özel. Detaylar haberimizde.

Google GBoard Dünyanın En İyi Klavyesi Oldu!

Dünya üzerinde her saniye kullanmış olduğumuz akıllı telefonlarda yazışmak için kullanmış olduğumuz klavyeler de telefonlarla birlikte gelişiyorlar. Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonların büyük bir çoğunluğunda ücretsiz ve kurulu olarak gelen sanal klavye, Google Gboard artık daha da gelişmiş.

Google yazılım ekibi tarafından dünyanın en iyi akıllı telefon klavyesi olması amacıyla geliştirilen Google Gboard artık yirmiden fazla yeni dil destekleyebiliyor. Google yazılımcılarının dünyanın en iyi ve en zeki akıllı telefon klavyesi olarak kullandırmak istedikleri yeni klavyenin artık aralarında basitleştirilmiş ve geleneksel Çince dili ile Korece diline de net cevap verebiliyor olması büyük bir gelişme olarak sayılabilir. Gboard artık dünya nüfusunun% 74’ünü kapsayan 300’den fazla dil çeşidini destekliyor. Bu gelişme ile Google Play mağazasında bulunan üçüncü parti klavye yazılımlarının pabucu dama atılacak diyebiliriz.

Google, önümüzdeki birkaç gün boyunca yeni dillerin Gboard için kullanıma sunulacağını söylüyor. Desteklenen dillerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİMİZ GÜVENDE Mİ?

Dünya’nın en büyük teknoloji markalarından olan Google, klavyelerinden gelen big datayı işleyerek her yıl milyonlarca yeni kelimeyi klavyelerinin akıllı tamamlama özelliklerine ekliyor. Yapay zeki ile sizlerin davranışlarınızı inceliyor ve yazmış olduğunuz önceki cümlelerden esinlenerek yeni cümleler kurmanıza kolaylık sağlıyor. Bu durum öyle gelişmiş bir noktadaki insanların aklına acaba bizim kişisel verilerimiz güvende mi sorusu insanların neredeyse akıllarından hiç çıkmıyor.

"Google GBoard Dünyanın En İyi Klavyesi Oldu! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google GBoard Dünyanın En İyi Klavyesi Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google GBoard Dünyanın En İyi Klavyesi Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: ,
Eren Cem Gelbal
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları