yükleniyor...

Google Chrome şimdi URL yazım hatalarınızı gideriyor

Google Chrome, kullanıcıların URL alanına girdiği metindeki yazım hatalarını tespit eden ve doğru web sitelerine yönlendirerek daha güvenli bir internet deneyimi yaşatan bir özellikle güncellendi. Google’un erişilebilirlik amaçlı yaptığı büyük güncelleme kapsamında sunulan bu özellik, masaüstü kullanıcılarına sunulduktan sonra ilerleyen aylarda mobil kullanıcılar için de kullanıma sunulacak. Bu yenilik sayesinde artık popüler bir sitenin yanlış yazılması halinde kullanıcıyı yanıltma riski azalacak.

Bir diğer yenilik ise “Canlı Alt yazı” özelliğinde yaşandı. Artık bir telefon görüşmesi sırasında yazılı bir yanıt oluşturabilecek ve bu yanıtı arayan kişiye sesli olarak okutabileceksiniz. Bu özellik, ilk olarak Google’ın son Pixel cihazlarına gelecek ve daha sonra eski model Pixel telefonlar ve diğer Android cihazlar için de kullanıma sunulacak.

Google Haritalar da kullanıcılara yönelik yeni bir güncellemeyle birlikte tekerlekli sandalye ile erişilebilirlik göstergesi ekledi. Bu özellik sayesinde Haritalar’daki bir konumun tekerlekli sandalye ile erişilebilir olup olmadığı, tüm kullanıcılar tarafından görülebilir olacak. Daha önce bu simgeyi görebilmek için Haritalar’ın “Erişilebilir Yerler” özelliğini aktif etmek gerekiyordu.

Bu yenilikler, Google’un kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için attığı önemli adımlardan biridir. Kullanıcıların internet deneyimini daha da güvenli ve erişilebilir hale getirmeye yönelik bu güncellemeleri kullanarak daha rahat bir şekilde internette sörf yapabilirsiniz.

Google Chrome şimdi URL yazım hatalarınızı gideriyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Chrome şimdi URL yazım hatalarınızı gideriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Aba Nedir Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir yapılacaklar listesi uygulama 2006 kaç yaşında