Google Chrome Flash Uygulamalarını Kapatacak

  • 07 Haziran 2015
  • 1.671 kez görüntülendi.
Google Chrome Flash Uygulamalarını Kapatacak

Akıllı telefonlarda çok hızlı şarj tüketmesi sebebiyle Adobe Flash içerikleri Google Chrome tarafından otomatik olarak kapatılacak.  Durdurulan Flash içeriklerini kullanıcılar isterlerse açabilecekler. Kapatılmasının sebebi, çok fazla şarj ve kota harcamasının önüne geçmek.

Uzun zamandır İnternet uygulamalarında popüler olan Adobe Flash  içerikleri artık yerini HTML 5’e bırakmaya hazırlanıyor. Dosya boyutlarının yüksek olması sebebiyle şarj tüketiminide artırıyor bununla da kalmayıp İnternet kotanızı da fazla harcamanıza sebeb oluyordu. Bunların önüne geçmek için artık Adobe Flash uygulamalarını otomatik olarak kapatacak.

Google Chrome’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte sayfada yer alan temel unsur olmadığı tespit edilmiş Flash uygulamaları başlatılmadan Google Chrome tarafından otomatik olarak kapatılacak. Böylelikle sayfalar arasındaki geçiş daha hızlı olacak. Şarj ve pil tüketimininde bir nebze önüne geçilecek. Bu bahsettiğimiz güncelleme ilk olarak Google Chrome Beta sürümünde test edilip eksikleri ve hataları düzeltildikten sonra Google Chrome’un normal sürümüne eklenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ