SONRAKİ
Twitter Kullanıcılarının Verilerinin Yanında Olacak! Twitter Kullanıcılarının Verilerinin Yanında Olacak!
ÖNCEKİ
Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor? Mehmet Aydın Türkiye’ye İade Mi Ediliyor?
1833
679 0

Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor!

Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

6 Nisan 2018

Google dünyamızda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının hepsinde bulunan emoji özelliğini artık kendi masaüstü tarayıcısı olan Chrome'a getirmeye hazırlanıyor. Şuanda beta olarak sunulan hizmet ile ilgili detaylar haberimizde.

Masaüstü cihazlarımızda kullanmış olduğumuz Google firmasının tarayıcısı olan Chrome, yeni bir güncelleme almaya hazırlanıyor. Google tarafından sunulan Google Chrome Canary ile bundan sonra emoji eklemek masaüstünde daha kolay olacak.

Google Chrome Canary en yeni Chrome özelliklerini içeriyor. Google Chrome‘un yeni özellik olarak getirmiş olduğu şey, herhangi bir metin alanına sağ tıkladığınızda görüntülenen menüde bir emoji seçeneği eklemek diyebiliriz. Kullanıcılar emoji seçeneğine ulaşmak için sağ tıklayabilir ve hangi işletim sistemine sahip olduklarına bağlı olarak Mac, Windows, Linux veya Chrome OS için özel emoji seçeneklerini metin alanlarında istedikleri zaman kullanabilirler. Emojilerin hayatımızda kaplamış olduğu önemi fark eden dünyanın en büyük arama motoru olan Google yapmış olduğu yeni güncelleme ile birlikte insanların artık hayatını kolaylaştıran hatta yeri zaman uzun mesajlar yerine tek bir emoji ile durumumuzu anlatabilme özelliğini masaüstüne taşımış oluyor.

Google Chrome kullanıcılarının bu yeni özelliğe önümüzde hafta içerisinde geçirilmesi bekleniyor. Şuanda geliştirici sürümü olan Canary’de çalışmakta olan yeni özelliğin verimliliği test edildikten sonra son kullanıcıya ulaşabilmesi ön görülmekte.

YENİ BİR ÖZELLİK GİBİ SERVİS EDİYOR!

Dünyanın en büyük yazılım geliştirici firması olarak düşenebileceğimiz Google bize yeni bir özellik gibi göstererek Emoji özelliğini yeniden servis etmeyi deniyor. Dünya üzerinde kullanmış olduğumuz tüm uygulamalarda aktif olarak kullanılan emoji özelliğinin yeni gibi gösterilmesi ise bizleri şaşırtmadı ancak Mac Os işletim sistemi kullananlar için bu özelliğin oldukça zorlayıcı olabileceğini söyleyebiliriz.

GOOGLE CHROME CANARY TEHLİKELİ

Google Chrome Canary uygulamasını web sitesi üzerinde açık bir şekilde geliştiricilere özel olduğunu söyleyerek yayımlıyor. Google tarafından yapılan tüm geliştirmelerin son haline ulaşmak isterken gereksiz kaynak tüketimi yapan bir bilgisayara da sahip olabilirsiniz. Google tarafından Canary uygulamasının ana sayfasında uygulamadan şu şekilde bahsediliyor:

Önceden uyaralım: Geliştiriciler ve erkenden kullanmak isteyenler için tasarlanmıştır ve bazen tamamen kilitlenebilir.

Bu cümleden anlayabileceğiniz gibi yapmış olduğunuz işlemler ya da çalışmalar bir anda silinebilir, verileriniz zarar görebilir ya da bilgisayarınız uygulamaya bağlı olarak sorunlar çıkarabilir. Bu tip durumların önüne geçmek için genel sürümün yayımlanmasını beklemek çok daha sağlıklı olacaktır.

" Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google Chrome Emoji Ekleme Döneminde Yenilik Yapıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.