yükleniyor...

Google Ban Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Siteniz Google arama motoru üzerindenden banlanmış olabilir. Peki dünyanın en büyük arama motoru Google sitenizi neden banlasın. Bu yazımızda sizlere Google ban nedir ve hangi sebeplerden ötürü oluşur onu anlatacağız. Peki sitemizin Google tarafından banlandığını nasıl anlayacağız?

 

Google Ban nedir

Google Ban nedir

Google ban nedir yazımıza sizlere bu durumdan şüphelenmeniz için yeterli olacak 3 nedeni anlatarak başlayalım:

  1. Siteniz Google üzerinde gerilemeye başlamış olabilir
  2. Siteniz artık Google üzerinde indexlenmiyor olabilir.
  3. Sitenizin hitinde çok büyük bir düşüş olabilir
  4. Siteniz Google üzerinde artık gözükmemeye başlamış olabilir

Bu tip durumlar sizinde web siteniz de varsa siteniz Google üzerinden banlanmış olabilir. Ancak bunu kesin olarak anlamak için site:domain.com şekilde yazarak arattığınızda eğer index çıkmıyorsa %90 banlı olabilirsiniz. Bu durumda Google Webmaster Tools kaydını siteniz için yapmayı veya varsa orada gelen uyarıları okumayı deneyebilirsiniz.

Google den Neden Banlanınır ?

Adult gibi içeriklerde link paylaşımı veya gizli link paylaşımları gibi işlemler direk sitenizi banlatmasa bile zemin hazırlar.Yapay hitlerden ve yapay linkler den sakınmanızı tavsiye etmekteyiz.Organik hit her zaman Google’nin tercihidir.

Google Ban Nedir? Nasıl Öğrenilir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Ban Nedir? Nasıl Öğrenilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla