SONRAKİ
Apple Airpods yeni tasarıma kavuşuyor! Apple Airpods yeni tasarıma kavuşuyor!
ÖNCEKİ
Eset, 2019 bireysel ve kurumsal yeni güvenlik yazılımlarını tanıttı. Eset, 2019 bireysel ve kurumsal yeni güvenlik yazılımlarını tanıttı.
1842
679 1

Google Asistan Artık Türkçe Olacak!

Google Asistan Artık Türkçe Olacak!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

2 Aralık 2018

Google Asistan artık Türkçe dil desteğine sahip olacak gibi gözüküyor. Dünya üzerinde en çok kullanılan yapay zekalı asistan sistemi olan Google Asistan Türkçe dil desteği alarak 2019 yılı içerisinde Türkiye'de kullanıma sunulacak.

Google denilince akla gelen şeylerin başında yapay zeka neredeyse ilk sıralarda diyebiliriz. Uzun süredir yapmış oldukları ve ileri yapay zekası ile kendisine hayran bıraktıran Google Asistan yakında Türkçe dil desteğine sahip olacak.

Türkiye’de bir çok Android kullanıcısının merakla beklediği bu haberin çok yakında gerçek olacağını söyleyebiliriz. Yapılacak olan güncelleme ile birlikte yapay zekanın getirmiş olduğu yeniliklerin biraz üstünde bir deneyim sunan Google Asistan hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracağa benziyor.

 

TEK EKLENEN YENİ DİL TÜRKÇE DEĞİL!

XDA’da verilen Google Asistan ile ilgili habere göre; Google Asistan bundan sonraki süreçte Arapça, Bengal, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Polonya, Türkçe, Tamil, Telugu ve Urdu dillerinde de destek verecek. Şuanda test aşamasında olan ve kısa bir süre içerisinde karşımıza çıkacak.

Yapılan testlerin kimler ve hangi kullanıcı özelliklerinde yapıldığı tam olarak bilinmese de ülkemizin yapay zekaya sahip bir asistana alışmasının çok kısa sürmeyeceği düşüncesindeyiz. Test aşamasının 2019 Ocak ayında bitmiş ve kararlı sürümün tüm kullanıcılar yayılması bekleniyor.

 

GOOGLE ASİSTAN GERÇEKTEN ASİSTAN GÖREVİ ÜSTLENECEK!

Atıf Yılmaz’ın 1979 yılında yazmış olduğu “Ne olacak şimdi” isimli filminde Şener Şen’in dediği “Yaz kızım” repliği artık Google Asistan‘a denilecek gibi duruyor. Çünkü Google Asistan sizin yerinize randevu alabilecek, takviminize not ekleyebilecek ya da alarm kurabilecek. Bu sayede bir asistanın yapmış olduğu şeylerin büyük bir çoğunluğunu yapay zekaya sahip Google Asistan yardımı ile yapmış olabileceğiz.

 

Türkçe Google Asistan’ın kullanımı ile ilgili hazırlayacak olduğumuz nasıl kullanılır içeriğini okumayı kaçırmamak için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

 

 

KATEGORİLER:


" Google Asistan Artık Türkçe Olacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Asistan Artık Türkçe Olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Google Asistan Artık Türkçe Olacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mytheme_comment' not found or invalid function name in /home/technosfer/domains/technosfer.com/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 179
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (1)
LSI Anahtar Kelimeler Nedir? - Technosfer 6 Temmuz 2020 20:21

[…] anahtar kelimeyle ilgili olan kelimeler denilebilir. LSI bir nevi kelimelerin tespit edilmesidir. Google ile yaptığımız aramalar sonucu en altta yer alan arama sonuçlarında da LSI anahtar kelimeleri […]

Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.