yükleniyor...

Google Asistan Artık Türkçe Olacak!

Google Asistan artık Türkçe dil desteğine sahip olacak gibi gözüküyor. Dünya üzerinde en çok kullanılan yapay zekalı asistan sistemi olan Google Asistan Türkçe dil desteği alarak 2019 yılı içerisinde Türkiye’de kullanıma sunulacak.

Google denilince akla gelen şeylerin başında yapay zeka neredeyse ilk sıralarda diyebiliriz. Uzun süredir yapmış oldukları ve ileri yapay zekası ile kendisine hayran bıraktıran Google Asistan yakında Türkçe dil desteğine sahip olacak.

Türkiye’de bir çok Android kullanıcısının merakla beklediği bu haberin çok yakında gerçek olacağını söyleyebiliriz. Yapılacak olan güncelleme ile birlikte yapay zekanın getirmiş olduğu yeniliklerin biraz üstünde bir deneyim sunan Google Asistan hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracağa benziyor.

 

TEK EKLENEN YENİ DİL TÜRKÇE DEĞİL!

XDA’da verilen Google Asistan ile ilgili habere göre; Google Asistan bundan sonraki süreçte Arapça, Bengal, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Polonya, Türkçe, Tamil, Telugu ve Urdu dillerinde de destek verecek. Şuanda test aşamasında olan ve kısa bir süre içerisinde karşımıza çıkacak.

Yapılan testlerin kimler ve hangi kullanıcı özelliklerinde yapıldığı tam olarak bilinmese de ülkemizin yapay zekaya sahip bir asistana alışmasının çok kısa sürmeyeceği düşüncesindeyiz. Test aşamasının 2019 Ocak ayında bitmiş ve kararlı sürümün tüm kullanıcılar yayılması bekleniyor.

 

GOOGLE ASİSTAN GERÇEKTEN ASİSTAN GÖREVİ ÜSTLENECEK!

Atıf Yılmaz’ın 1979 yılında yazmış olduğu “Ne olacak şimdi” isimli filminde Şener Şen’in dediği “Yaz kızım” repliği artık Google Asistan‘a denilecek gibi duruyor. Çünkü Google Asistan sizin yerinize randevu alabilecek, takviminize not ekleyebilecek ya da alarm kurabilecek. Bu sayede bir asistanın yapmış olduğu şeylerin büyük bir çoğunluğunu yapay zekaya sahip Google Asistan yardımı ile yapmış olabileceğiz.

 

Türkçe Google Asistan’ın kullanımı ile ilgili hazırlayacak olduğumuz nasıl kullanılır içeriğini okumayı kaçırmamak için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

 

 

Google Asistan Artık Türkçe Olacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Asistan Artık Türkçe Olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla