Google, Android Virüslerine Karı Çalııyor

  • 04 Nisan 2015
  • 537 kez görüntülendi.
Google, Android Virüslerine Karı Çalııyor

Android uygulama mağazası Google Play Store , android için geliştirilen virüslere karşı oldukça büyük hamleler yapmaya devam ediyor.Google , bu konuda ilerlendiğinin altını çizdi.

Google , konu ile alakalı hazırlamış olduğu raporda mobil işletim sistemi olan Android için yazılan virüs yazılımların yarı yarıya indiğini dile getirdi.2014 yılına ait verilere bakıldığında, virüs bulaşan cihaz sayısının sadece %1 olması bu durumu doğrular nitelikte.

Mağazadaki uygulamalardan bulaşan virüslerin oranı ise % 0.15 e geriledi.44 sayfadan oluşan bu raporda bilgi hırsızlığı , sms tacizciliği gibi konular göze çarptı.Android güvenlik biriminden Adrian Ludwig “”Bu yıl raporumuz sadece 44 sayfa olduğu için özür dilerim. Gelecek sene daha fazla veri toplayarak 150 sayfalık bir rapor hazırlayacağız” açıklamasını yaptı.

Google , 2015 senesi için hazırlayacağı raporda büyük bir ihtimalle Chrome virüslerinden de bahsedecek.Yapılan açıklamalarda Chrome  tarayıcısına ait 200 adet uzantı virüsünün kaldırıldığı vurgulanmıştı.Uzantılar tarafından bulaşan virüs sayısı ise 14 milyonu aşmıştı.

Hazırlanan bu güvenlik raporunda Android Jelly Bean güncellemesinden önce yer alan ‘WebView’ açığı hakkında her hangi bir bilgi yer almadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ