yükleniyor...

Google Android kullanıcılarının verilerini izinsiz mi topladı!

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google şirketinin elinde tüm verilerimiz bulunmakta. Her gün milyonlarca insanın kullanmış olduğu arama motoru olan Google için büyük bir şok geliyor gibi gözüküyor. Akıllı telefon kullanıcılarının en çok kullanmış olduğu işletim sistemi olan Android’in bizlerden habersiz kişisel verilerimizi işlediği hakkında gelen bilgiler ışığında duruma müdahale eden Avustralya konu hakkında inceleme başlattı.

Google kişisel verilerin korunması ihlali

Google kişisel verilerin korunması ihlali

İDDİALARI ORTAYA ATAN BİR DÜNYA DEVİ ORACLE

Normal şartlar altında böyle bir iddia ortaya atılmış olsaydı yalanlaması kolay olabilirdi ancak bu sefer bu iddiayı ortaya atan dünyanın en büyük veri şirketi olan Oracle olunca yalanlaması da oldukça zor oluyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinde ortaya çıkan veri ihlalinden sonra tüm dünya devi bilişim şirketleri kullanıcı veri sözleşmesini güncellemişti. Google’ın ana şirketi olan Alphabet‘in kullanıcıların geçmişlerini ve konumlarını izinsiz olarak saklayarak reklam ve diğer faaliyetler için pazarladığını öne süren Oracle konu hakkında elinde delillerinde olduğunu iddia ediyor.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun (ACCC) yapmış olduğu açıklamada her ay Google’ın kullanıcı başına 1 Gigabit’e yakın veriyi izinsiz olarak depoladığını ve bu depolamış olduğu verileri kullanıcılardan izin almaksızın yaptığı için Avustralya’daki 10 milyon Android kullanıcısının haksız yere veri paketlerinden kullanarak kullanıcıların operatörlerine karşı borçlanmasına neden oluyor.

Cambridge Analytica firması ile Facebook arasındaki skandal daha yeni ortaya çıkmışken ardından çıkan bu olayın bir skandal mı yoksa normal bir durum mu olduğu, nasıl bir sonuç doğuracağı ise merakla bekleniyor. Şuan için Google tarafında bu konu hakkında her hangi bir negatif durum bulunmuyor ancak Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun (ACCC) yapacağı açıklamalar ile nasıl bir yol izleneceğine karar verilecek.

“Sonn dakika haberleri Technosfer.com”

Google Android kullanıcılarının verilerini izinsiz mi topladı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google Android kullanıcılarının verilerini izinsiz mi topladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Sportboss Aba Nedir Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir sosyal medya faydaları subdomain mi klasör mü mastika rakı fiyatı gl hf ne demek nabızdan hamilelik testi