yükleniyor...

Google 2 yıldır kullanılmayan hesapları silecek

Google Hesaplarınızın Güncelliğini Kontrol Edin

İnternet devi Google, aktif kullanmayan hesaplar politikasında değişikliğe gidiyor. Eğer siz de bir süredir kullanmadığınız bir Google hesabınız varsa, iki yılda bir kez hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Çünkü yeni politikada, iki yıl boyunca giriş yapılmayan hesaplar tamamen silinebilecek.

Google’ın 2020 yılında yürürlüğe koyduğu politikanın aksine, mevcut politika internet devine iki yıldır dokunulmayan hesaplardaki verileri silme hakkını veriyor. Dolayısıyla kullanıcıların eski giriş bilgilerini hatırlamaları ve yeni sistemin nasıl işleyeceği konusunda bilgi edinmeleri için biraz daha zamanları var. Ancak 2023’ün aralık ayından önce yürürlüğe girmesi planlandığı için Google hesaplarınızın güncelliğini kontrol etmenizde fayda var.

Google hesap etkinliğini ölçmek için kullanılacak yöntemler arasında; e-posta gönderme/okuma, Drive kullanımı, YouTube izleme, Play Store’dan uygulama indirme, arama motoru üzerinden arama yapma, hesap bilgileriyle üçüncü taraf uygulama ve hizmetlere giriş yapma ve One aboneliği bulunuyor.

Google kullanılmayan hesapları silmeye başlayacak ve ek olarak, kullanıcılara hesaplarının silinmeden önce birçok bildirim gönderilecek. Silinen e-posta adreslerini ise yeniden kullanmak mümkün olmayacak.

Bu nedenle, Google hesaplarınızın güncelliğini korumak için hesaplarınıza düzenli olarak giriş yaparak politikada yer alan süreyi aşmanız gerekiyor.

Google 2 yıldır kullanılmayan hesapları silecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google 2 yıldır kullanılmayan hesapları silecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? dijital platform ne demek sosyal medya faydaları marla makaron filtre fiyatları adet geciktirici ilaç isimleri nick oluşturucu tarhana ekşi olursa ne yapılır