yükleniyor...

Goji Berry Nedir?

Küçük ve yumuşak meyveleri olan, Tibet’in yüksek rakımlarında yüzyıllardır yetişen Goji Berry, Türkçe karşılığı kurt üzümü; faydaları saymakla bitmeyecek bitkiler içerisinde yer alıyor. Odunsu bir çalı bitkisi olan kurt üzümü, Uzakdoğu kültüründe mutluluk meyvesi ismi ile de anılıyor. Ülkemizde ise bu bitkinin hem meyveleri hem de sapı değerlendiriliyor; bu bitkinin yağlı sapından elde edilen yağ, güzellik kremlerinin üretim aşamasında kullanılıyor. Aynı zamanda goji berry meyveleri de kurutulduğunda tıpkı bir kuru üzüm gibi tüketiliyor. Bu meyvenin tadının da oldukça lezzetli olduğunu söyleyebiliriz.Goji berry nedir meyvesi ve faydaları ile ilgili bu yazınızda aradıklarınızı bulabilir; bu meyveyi neden tüketmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.Tadı yaban mersini kirazını andıran bu meyvenin yeşil yaprakları kurutulduğunda bu yapraklardan elde edilen çay; Uzakdoğu kültüründe goji berry çayı yapımı esnasında kullanılıyor. Bu çayın da birçok derde deva bir nitelik taşıdığını söyleyebiliriz.Goji berry nerede yetişir? sorusunun cevabını ise Himalaya dağları şeklinde verebiliriz. Çin, Tibet ve Moğolistan’da da zamanla üretilmeye başlayan bu bitki; genellikle her toprakta yetişme özelliğine de sahiptir. Yarı gölge güneşten hoşlanan goji berry, en kötü koşullara bile kolaylıkla uyum sağlama yeteneğine de sahip. Boyunun ise yaklaşık olarak 2,5 ile 3 metre arasında olduğunu söyleyebiliriz.Goji berry nerede yetişir? sorusunu da cevapladığımıza göre bu bitkinin nerede satıldığı ile yazımıza devam edebiliriz.

Goji Nerede Satılır?

Bu bitkinin hem kendisinin hem de kurutulmuş meyvesinin hemen hemen tüm aktarlarda yer aldığını söyleyebiliriz. Aktarlar dışında büyük alışveriş merkezlerinden de bu ürünü temin edebilirsiniz. Hatta internette goji berry satan birçok siteden bile bu bitkinin hem meyvesini, hem de çayını satın alabilirsiniz. Ancak sağlığınızla oynamamak adına kesinlikle güvenmediğiniz yerlerden bu bitkiyi satın almamanızı tavsiye ediyoruz.Diyet ürünleri satan internet adreslerinden de goji berry üzümü satın alabilirsiniz.

Goji Berry Kullanıcı Yorumları

Bu bitkinin hem çayları hem de hap versiyonları; zayıflamak isteyen milyonlarca kadın tarafından hem ülkemizde hem de dünya genelinde tüketilmeye devam ediyor.Kullanıcı yorumlarını dikkate aldığımızda bu bitkiyi tüketerek zayıflayanların sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğuna şahit olmamız mümkün.Yani kısacası goji berry kullananlar; bu üründen tamamen memnun kalıyor ve ürünü arkadaşlarına da tavsiye ediyor.Goji berry; meyvesi ve çayı dışında goji berry tozu ve çileği şeklinde de tüketilebiliyor.Goji berry kullananlar erkekler olduğunda ise bu bitki; erkeklerin cinsel gücünü ve sperm miktarını arttırmakla kalmıyor, erkekteki spermin kalitesini de güçlendiriyor.

  • Bu bitkinin antioksidan kaynağı olduğunu ve çeşitli mineraller bakımından zengin olduğunu söyleyebiliriz.
  • Goji berry tozu, hapı ve çayı; diyetlerde tercih ediliyor çünkü bu bitkinin zayıflatıcı özelliği de bulunuyor.

Goji berry meyvesi nedir ve faydaları nelerdir? sorusunu elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Goji Berry Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Goji Berry Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları